Ofiara Krwi Jezusa

Krzyżowanie Jezusa opisałam już skrótowo w artykule z kwietnia 2017 roku na podst. STS, artykuł znajduje się na str. 13 tej. Jednakże w związku z różnymi Waszymi wątpliwościami, dotyczącymi krzyżowania, Piłata i otchłani aby nie odpisywać na poszczególne maile pojedynczo, których to przed świętami Wielkiej Nocy przysłaliście mi naprawdę wiele, postaram się doprecyzować parę spraw odnośnie tego tematu. W następnej części zaraz po tym artykule opiszę zejście Jezusa do otchłani i czym jest owa otchłań, co tam Jezusa czekało, jakie miała znaczenie jego ofiara, zaś kontynuacja Imperium Światła i Demona będzie znowu po tych artykułach.

Dla dokładnego zrozumienia tła sytuacji przypominam raz jeszcze, że w Judei pod okupacją rzymską nie żyło się ani biednie ani nie odczuwało się ucisku politycznego. Większość bogatych patrycjuszy rzymskich siedziała lichwie w kieszeni, poza tym jakkolwiek by nie patrzeć na potęgę Rzymu to przesądni Rzymianie bali się okultystycznych kapłanów. Tyberiusz wówczas urzędujący cezar był bardzo ustępliwy w stosunku do Judei.

Pierwszy przykład to żądanie śmierci Mistrza skierowane do Cezara, gdyby naprawdę Rzym nie bał się rozruchów w tej prowincji to nie zaakceptował by tego żądania. Zagarnięte przez Rzym inne prowincje były nieraz ogromne w stosunku do Judei ale tam tego typu prośby nie byłyby brane absolutnie pod uwagę, gdyby nie dotyczyły bezpośrednio polityki Rzymu.

Gdyby jakakolwiek inna prowincja będąca wówczas pod okupacją Rzymu z powodu o wiele mniejszego problemu wykazała taką niesubordynację jak Judea skończyłoby się to dla niej tragicznie. Reasumując- rzeczywista prawda historyczna jest taka, że mała podbita prowincja zwana Judeą trzymała za pysk wielki Rzym.

Zanim przejdę do bardzo konkretnych odpowiedzi związanych z ukrzyżowaniem naszego brata a syna Boga – Jezusa, muszę odnieść się do wizji Katarzyny Emmerich, o którą pytacie szczególnie w odniesieniu do filmu Pasja Mela Gibsona. Otóż z góry zaznaczam, że dzieło Mela Gibsona jest ze wszech miar wielkie i ponadczasowe, pomimo że niektóre fakty pokazuje inaczej niż miało to miejsce, a to pewnie dlatego, że dokładnie oparł się na wizjach Emmerich, aczkolwiek ogólny obraz cierpienia i tortur Jezusa jest taki jak u wielu innych wizjonerów i opisach historycznych to ten fakt powinien być dla nas najważniejszy oraz energia przekazu, czyli na jakie cierpienia został skazany Jezus.

Mel Gibson ok. dwanaście lat przemyśliwał nad Pasją i za sukces, który odniósł ten film został w Hollywood skazany na artystyczną śmierć, możemy domyślać się dlaczego.

Reasumując nikt dotąd nie nakręcił filmu o takim ciężarze gatunkowym jak Pasja, więc nawet gdybym miała co do przedstawienia poszczególnych faktów zastrzeżenie to nie umniejszają one wiekopomności dzieła Gibsona.

Wracając na krótko do Emmerich była ona największą piewczynią starego testamentu żydowskiego, jej inne wizje są powtórką kropka w kropkę opisów tej żydowskiej księgi.

Mam dokładne wiadomości na temat Piłata, który na długo przed wykonaniem wyroku na Jezusie jako prokurator cesarski w Judei poinformowany był wcześniej o planach w stosunku do mistrza. Rzym absolutnie nie miał interesu w śmierci Jezusa, więc cezar najpierw próbował zbagatelizować sprawę. Jezus zyskał sławę swoimi rzeźbami tudzież charyzmą zanim w wieku 33 lat zaczął oficjalnie głosić swoją naukę i nie była ona w żadnym wypadku powiązana z wiarą w Jahwe, to jest pierwszy główny punkt fałszowania Jego nauczania przez judeoreligię. Judea była w tym czasie dość wielonarodowa więc dlatego Jezus miał bardzo wiele słuchaczy zaliczali się do nich nawet niektórzy legioniści rzymscy oraz wielu cudzoziemców, rdzenni mieszkańcy Judei nie nawracali się.

Należy przypomnieć, że legioniści okazali się bardziej ludzcy od tłumu, który byłby zakatował Matkę Jezusa na śmierć, gdy towarzyszyła swojemu Synowi ale właśnie setnik Abenadar rozkazał bardziej gorliwych, znęcających się okrutnie nad Nią – rozgonić pejczami. Tłum wyrywał jej włosy i próbował wydrapać oczy, próbowano rzucać kamieniami ale legioniści temu zapobiegli.

Aby dojść do odpowiedzi na niektóre pytania należy obalić pewne mity a raczej celowe historyczne kłamstwa. Religia katolicka je rozprzestrzenia a dodatkowo powiela te fałszerstwa w swoich wizjach Emmerich, wprowadza mnóstwo przekształcania faktów, czyli zakłamywanie prawdy, przeciętny katolik na bazie nowego testamentu a także prawie wszystkich opracowań historycznych( domyślamy się autorów) rozumuje, że Jezusa ukrzyżował Rzym z Piłatem oraz garstką wpływowych kapłanów żydowskich. Natomiast to także cały rdzenny lud Judeji domagał się śmierci mistrza krzycząc z całą mocą ukrzyżuj go, ukrzyżuj!

Mianowicie na Piłata wywierana była presja z dwu stron: podbitej przez Rzym Judei, jak i samego cezara Tyberiusza. Natomiast Emmerich jak i biblia katolicka pomimo faktów historycznych pokazujących oficjalną walkę polityczną Piłata o życie mistrza, czyni z niego potwora.

Katarzyna Emmerich w tym przoduje konfabulując, że Jezus w trakcie przesłuchania przez Piłata wyliczył wszystkie jego grzechy, straszył piekłem oraz przepowiedział mu samobójczą śmierć. Niestety taki sposób zachowania nie jest podobny do szlachetnego Jezusa, po drugie rozmowa z Piłatem była bardzo oszczędna w słowach ze strony Syna Boga, nie bawił się w straszenie Piłata, jako Bóg rzeczywiście znał jego przyszłość i w swoim sercu bolał nad nią. Piłat był bowiem jedynym wpływowym człowiekiem w tym czasie, który z całych swoich sił i możliwości walczył o życie Jezusa. Zachował się ponoć tylko jeden list z jego korespondencji z Rzymem w obronie Jezusa , z danych wiedźm tych listów jest znacznie więcej i one jak wiele innych fałszerstw ujrzą światło dzienne w erze wodnika. Przede wszystkim opinia publiczna zapozna się z listem, w którym Piłat przez swojego protektora Sejana – prefekta pretorian u boku cezara prosi o dymisję w wypadku pozwolenia wydania Jezusa na śmierć. Niestety Rzym tę prośbę Piłata o dymisję odrzucił, Piłat był wojskowym gdyby nie posłuchał cezara zostałby skazany na śmierć wyrokiem natychmiastowym jaki wykonywało się na legionistach.

Kim był Piłat? Otóż pochodził z Samnitów, plemienia które długo opierało się wchłonięciu przez Imperium Rzymskie. Przynależał do dynastii znamienitych przywódców Pontich (Poncjusz Piłat), karierę w wojsku rzymskim robił dzięki zdolnościom i studiom z dziedziny prawa, był bardzo władczy i nieprzekupny. Oczywiście przedstawia się go zupełnie inaczej, nie można oczywiście zaprzeczyć prawdzie historycznej, że Poncjusz Piłat miał bardzo negatywny stosunek do żydów i jeszcze w Rzymie prowadził sprawy prawne przeciw nim.

Zdolnym dobrze rokującym młodym człowiekiem zainteresował się prefekt pretorian Sejan, który planował całkowite wyrzucenie cudzoziemców w tym także pochodzenia semickiego z Imperium rzymskiego.

Pomógł oczywiście nieco Piłatowi w karierze, byli mocno zaprzyjaźnieni, i to Sejan przedstawił Piłatowi córkę swojego przyjaciela Sławianina, pochodzącego od Sławaian Wsch., przebywającego w Rzymie na prawach oficjela – Klaudię Prokulę. Sejan wiedział, że Piłat nie zechce Rzymianki za żonę, bo uważa je za zepsute. Klaudia Procula wcześnie utraciła matkę, była jedynaczką mającą dar jasnowidzenia, Piłat bardzo kochał swoją żonę i sugerował się jej wizjami, wywyższał ją okazując publicznie ogromny szacunek.

Piłat był znienawidzony w Judeji na długo przed ukrzyżowaniem Jezusa, w czasie swojego zarządu nad Judeą bardzo często popadał w konflikty z żydami i jeżeli tylko Rzym się nie wtrącał nie dawał im posłuchu.

Poncjusz Piłat był przenikliwym człowiekiem a uduchowienie jego żony i na niego wpłynęło, więc wystarczyło że spojrzał na Jezusa i wiedział, że ma do czynienia z kimś nie z tego świata. Umył więc ręce ale nie ze strachu jak nam się sugeruje ale dlatego, że taki akt w tamtych czasach oznaczał odcięcie się od decyzji na którą nie miało się wpływu. Judeoreligia no i oczywiście Emmerich także nie podaje, że cały czas podczas przesłuchania Jezusa Piłat stał albo się przechadzał tak aby nie przyjąć z szacunku dla Mistrza pozycji siedzącej. Próbował różnych forteli by ocalić Jezusa, po prostu przechodził sam siebie.

Jezus to wiedział i doceniał tego człowieka, więc chcąc go pocieszyć powiedział „ nie ty jesteś winien ale ci którzy mnie wydali”.

Jednym z forteli były słowa Piłata do kapłanów i faryzeuszy, skoro on jest jednym z was to wy go ukrzyżujcie, a wiadomo że w podbitych prowincjach orzekać o winie mogli tylko Rzymianie. W tym więc wypadku gdyby kapłani dali się przechytrzyć i zgodzili się ferować i wykonać wyrok, Piłat mógłby skazać ich w trybie natychmiastowym a Jezus byłby wolny, niestety nie złapali haczyka.

Decyzje Piłata, który postąpił wbrew zwyczajom i rytuałom obowiązującym u Judejczyków były następujące: zakaz łamania nóg, setnik mający przebić serce Jezusa, otrzymał nakaz włożenia włóczni jedynie w bok. Kapłani żydowscy wywierali nacisk aby pochować ciało Jezusa z łotrami, na co również Piłat nie wydał zgody, jak wiemy swój grobowiec udostępnił Józef z Arymatei. Słowa na tabliczce również ułożył Piłat wbrew kapłanom według własnego uznania.

Niestety dosięgła go za to zemsta , został ukrzyżowany i ścięto mu głowę którą chciano wrzucić do fekaliów by tam zgniła, to też jest czarny ryt. Niestety nie udał się rytuał, bowiem zjawiła się potężna złotowłosa postać i zabrała głowę oniemiałym oprawcom. Widziała to jeszcze Klaudia Prokula i powiedziała zebranym , że był to anioł. Żona Piłata i jej dwoje dzieci zostali również zamordowani tego samego dnia. W kościele prawosławnym są to wielcy święci, dzień Klaudii Proculi przypada na 27 października, a wraz z mężem czczona jest 25 czerwca. Największą cześć dla tych świętych ma prawosławie, kościół grecki i Koptowie. Piłat i jego ukochana żona są niezwykłymi postaciami więc kiedyś jeszcze przedstawię ich historię oraz historię ich miłości w sposób bardziej wyczerpujący.

Inna przekłamana sprawa to bajka o ślepym dziesiętniku, na którego nawrócony już pod krzyżem setnik Abenadar scedował przekłucie boku Mistrza. Setnik wydał swój ostatni rozkaz dziesiętnikowi Cassiusowi, sam bowiem chciał w trybie natychmiastowym opuścić Judeę, więc rozkazał Cassiusowi by ten wykonał polecenie Piłata i przebił bok Jezusa (a nie serce). Katolicka biblia i Emmerich twierdzą, że Cassius był półślepy i jak wytrysnęła woda z krwią z boku Jezusa to uleczyła jego oczy. Pani Emmerich poszła jeszcze dalej w swej wizji i według niej dziesiętnik miał być jeszcze zezowaty.

A więc moi drodzy czytelnicy jak nie wierzycie STS to poczytajcie sobie choćby co piszą choćby starożytni autorzy świadkowie epoki Tacyt czy Cycero o legionach rzymskich. Legionista musiał być bardzo wysportowany i zdrowy, dziennie miał rozkaz przemierzyć ok. 30 km. Uwierzycie więc w takie bzdury, że rzymska armia która słynęła z ogromnych podbojów miała w swych szeregach ślepców….

Cassius miał pewną przypadłość, którą było uczulenie na duży kurz i z tego rzeczywiście wyleczyła go woda z boku Jezusa. Nie był też zezowaty jak twierdzi Emmerich był to zdrowy dobrze zbudowany młody 25 letni mężczyzna z Kapadocji. Nie biegł też wykonać rozkazu swego zwierzchnika z gorliwości tylko śpieszył się bo zaczynało się trzęsienie ziemi i chciał stamtąd jak najszybciej się ze swoim oddziałem oddalić. Inna rzecz, że nagle pod krzyżem doznał olśnienia oraz wizji. Nie był też nigdy wyśmiewany przez swoich podwładnych jak rzekomo widziała Emmerich, bo za brak szacunku dla dowódcy w legionach groziły wysokie kary i żaden zwykły legionista nie ośmieliłby się zrobić czegoś za co np. zabrano by mu kilkumiesięczny żołd, bo często bowiem wspomagał całą swoją rodzinę.

Na koniec apropo,s otchłani o której Emmerich powiedziała, że rzekomo widziała tam pobożnych pogan, pobożni poganie to w jej mniemaniu dobrzy ludzie ale … nie wierzący w Jahwe. Zapewniam Was żaden dobry człowiek nie idzie do otchłani, bo ma ona zupełnie inna rolę do spełnienia.

Inna sprawa to utwierdzanie przez religię w błędnym zrozumieniu słów Jezusa „Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią”. Nie oznaczały one przebaczenia totalnego, tylko rzeczywiście tym, którzy nie mieli pojęcia w czym uczestniczą, czyli rzymskim legionistom. Natomiast kapłani, faryzeusze i podległy im lud bardzo dobrze zdawał sobie sprawę ze swej decyzji oraz czynów, na poparcie jeszcze raz przytaczam słowa Jezusa do Piłata „Nie Ty jesteś winien ale ci którzy mnie wydali”… 

Podsumowaniem tego artykułu niech będą słowa Jezusa wypowiedziane do Piłata „Moje królestwo nie jest z tego świata, bo gdyby było to moi ludzie biliby się o mnie” czyli tak naprawdę w głębi swej boskości cierpiał, że nikt na ziemi nie okazał na tyle determinacji aby stanąć do walki za swojego mistrza, nikt o niego nie walczył oprócz Piłata Poncjusza. Słowa te ponoć Jezus wypowiedział ze smutkiem łamiącym serce, czyli tak naprawdę była inna droga aniżeli skazanie go na śmierć. I to jeszcze raz dowodzi, że bliska mu jest walka co prawda szlachetna ale walka a nie drugi policzek, który mu „doprawiono”.

Wnuczka słowiańskiej wiedźmy

Dodaj komentarz