Rozdajemy, kto chętny?

Kanadyjska korporacja bierze nasze złoża miedzi za bezcen, chociaż oficjalne media przekonują naród o bardzo intratnym kontrakcie z Kanadą. Parlament prawie jednomyślnie przegłosował oddanie polskich kopalni miedzi w ręce firm kanadyjskojęzycznych, zdrajcy z Waszej umiłowanej konfederacji wstrzymali się zachowawczo od głosu.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że wstrzymanie się od oddania głosu równa się milczącej zgodzie. Konfederacja jest już przygotowywana na wypadek, który nastąpi gdy pis już się totalnie zbłaźni, a gospodarka będzie rozszabrowana do cna, co i tak w ciągu kilku lat musi wyjść na jaw.

Wtedy będzie się to nazywało, że władze przejęli narodowcy a we władzach owych narodowców jest tyle prawdziwych patriotów Polaków co na Marsie, paru podkupionych oczywiście zawsze musi być aby firmować tę formację w oczach społeczeństwa, jakoby była to partia wyłącznie narodowa. I wtedy pojawi się się jako motto stara masońska przepowiednia, że Polacy nie są w stanie zarządzać się samodzielnie, bo zwyczajnie nie potrafią. Oczywiście ci rzekomi narodowcy zrobią wszystko aby to motto się sprawdziło i aby nasz naród na zawsze obrzydził sobie narodowców…

Zaś Winnicki, do którego miałam mieszane uczucia, może nie od samego początku ale już po paru wystąpieniach poczułam, że ten właśnie człowiek jest „powołany” do zniszczenia idei narodowej. On to przekonuje naród, że oddanie w obce ręce naszych dóbr to konieczność, bo Polska by sobie z wydobywaniem nie poradziła. Totalny szok jednak wzbudził we mnie jurgeltnicki sposób w jaki on nas do tego przekonuje, otóż ten „narodowiec kanadyjski” z fałszywym uśmieszkiem stwierdza, że za dwadzieścia a nawet za dziesięć lat już miedź na świecie będzie niepotrzebna bo wyprodukują ją w laboratoriach… Ekspert od narodowców stał się po kilku posiedzeniach w sejmie nagle ekspertem od miedzi. Jego narracja to narracja zdrajcy i bardzo przypomina rozwalanie naszej gospodarki w okresie pomagdalenkowym, nazywało się to wtedy reprywatyzacja. Jak dla mnie to nie jest nawet szabesgoj to znowu następny farbowany polskojęzyczny lis, świadczy o tym jego zachowanie i to jak potrafił grać bardzo długo rolę patrioty narodowca.

Natomiast kiedy został obdarzony zaufaniem wyśmiewa się z prawdziwych patriotów w ten sam sposób jak czynią to zawsze inni polskojęzyczni kiedy czują się pewni. Np. świadczy o tym jego lekceważący i złośliwy ton z jakim wypowiada się o zwykłych ludziach broniących kopalni, cytuję pana winnickiego „ no, no u nas już zwykły sztygar wie wszystko w sprawach wydobycia”, Mam nadzieje, że rozumiemy iż chodzi mu o to aby prawdziwych patriotów przedstawić jako ignorantów i głupców oraz prostaków godnych politowania. Jest to wyjątkowo podłe ale jak już wyżej stwierdziłam bardzo przypomina zachowania pomagdalenkowych złodziei polskojęzycznych którzy w identyczny sposób drwili z prawdziwych patriotów.

Na chwilę obecną już oficjalnie możemy znaleźć wypowiedzi polskojęzycznych jak bardzo się „napracowali” wspólnie z Balcerowiczem aby rozsadzić najbardziej kwitnące gałęzie naszej gospodarki. Jedna z najbardziej spektakularnych wypowiedzi to słowa Borowskiego (Bermana) czy odwrotnie Lewandowskiego do Bermana – jak trudno było im np. zniszczyć Fabrykę Ursus (eksportowaliśmy na cały świat nasze traktory) czy Fabrykę Turbin w Elblągu , która generowała miliardy a oddano ją za przysłowiową złotówkę itd…. A więc owi panowie dyskutowali jak to „polskie chamstwo” trzymało się, tych swoich zakładów pracy… No cóż teraz mają swoich młodych następców jak np. winnickiego, któremu również przeszkadza polskie „sztygarowe chamstwo” broniące naszych zasobów miedzi, srebra, węgla itd….

Nie bez powodu każda partia utworzona przez polskojęzycznych ma swoją role do odegrania, jaką miały poprzednie rządy to w miarę szybko przynajmniej część społeczeństwa mogła się zorientować a więc było to rozsprzedawanie polskiej ziemi obcym i np. my Polacy nie mogliśmy i nie możemy dokonać zakupu ziemi jeżeli nie mamy ukończonej szkoły rolniczej są i jeszcze inne utrudnienia, które zakrawają na parodię.

Natomiast korporacje zagraniczne mogły tej ziemi kupować ile chciały za przysłowiowy bezcen. Z kolei platforma została zobligowana wyekspediować jak najwięcej Polaków za granicę i odebrać jak najwięcej domów i mieszkań Polakom w dużych miastach by oddać je polskojęzycznym. Jeżeli zaś chodzi o pis, to niestety tylko część Polaków zdaje sobie sprawę w co gra ta partia, pomimo że gra teraz już tak jawnie, że tylko ślepy by się nie zmiarkował, no ale cóż naród mamy jaki mamy…. to i większość się zorientuje jak się obudzi z przysłowiową ręką w nocniku.

Nie jestem jasnowidzem ale jakoś jak dotąd moje diagnozy polityczne okazywały się trafne, kto czytał moje felietony nie może zaprzeczyć. Z drugiej strony nie jest to znowu aż tak trudne, kłamca i oszust polityczny prędzej czy później odkrywa karty.

I tak podmiana ludności na ukraińską trwa nadal, natomiast podstawieni – rzekomo prawicowi youtuberzy o wybitnie „słowiańskiej urodzie” krzyczą, że ukraińcy masowo wyjeżdżają do Niemiec, co jest oczywiście totalną bzdurą.

Coraz więcej Ukraińców i innych nacji przybywa z każdym dniem; często mijam odpowiedni urząd a tam dzień w dzień kłębią się tłumy, pomimo że kartę Polaka czy pobyt jest wydawany od ręki. Pis oddał nas całkowicie pod zarząd usa i izraela, strasząc cały czas atakiem Rosji, tylko niech mi ktoś odpowie po co Rosja miałaby zaanektować nasz kraj, kiedy wszystko już jest rozdysponowane czyli jak dla nas – „ wyżarte do gołej ziemi”przez polskojęzycznych. Sensu w propagowaniu owego zagrożenia ze strony naszego wschodniego sąsiada nie ma za grosz, kolokwialnie mówiąc zrozumiał by to idiota, więc rodzi się pytanie czemu nie jest w stanie tego zrozumieć nasz naród, gdzie jest rzeczywiste zagrożenie?

Następne pytanie, dlaczego nie pojmujemy tego co o ekonomii i gospodarce państwa wiedzieć powinniśmy, że we współczesnych czasach miedź to bardzo strategiczna gałąź gospodarki państwa a nasze złoża są jeżeli nie największe na świecie to przynajmniej jedne z największych. Jeżeli ktoś zechce poszukać to proszę w niezależnych źródłach a nie broń Boże w oficjalnych.

W obecnej chwili wraz z rozwojem informatyki, a co za tym idzie komputeryzacji, która jest obecna we wszystkich dziedzinach naszego życia a kończy się na urządzeniach satelitarnych, miedź stała się ogromnie poszukiwanym kruszcem. Już dziesiątki lat wstecz naukowcy przewidywali, że miedź stanie się czerwonym złotem.

Nie jest to oczywiście cały „pakiet” rozdawniczy okazało się się że mamy ogromne pokłady srebra i te również idą pod młotek. Nie jesteśmy oczywiście informowani o naszych bogactwach mineralnych ani nikt z kół rządowych nie tłumaczy nam suwerenom tej ziemi posunięć w tym temacie, stawia się po prostu nas przed faktem dokonanym dopiero po owych pokątnych geszeftach, bo inaczej tego procederu określić nie można.

A więc takie takie bogactwa oddajemy w ręce obcych, same dochody z produkcji odgazowywania węgla i złóż miedzi uczyniłyby z naszego kraju drugie emiraty, aczkolwiek międzynarodowe banksterstwo nam oczywiście na to nie pozwoli. Niemniej nie można całego odium zwalać li tylko na kolejne polskojęzyczne ekipy rządzące, które wykonują polecenia i nie dbają o nasz interes narodowy- bo ktoś jednak te rządy wybiera. A wystarczyłby na przykład generalny strajk wyborczy; naród nie idzie do urn dopóki do władzy nie dojdą prawdziwi Polacy – patrioci, niestety jest to tylko mrzonka.

Druga sprawa i ta mnie wręcz szokuje ale i bawi, jak Polacy szybko „łykają” akcję fałszywej flagi, podam jeden przykład chociaż tych było o wiele więcej. Mianowicie chodzi tutaj o nakręcanie Polaków przed kilku laty, jakoby Rosja miała przejąć Puławy, określano to wręcz jako kryminalne przejęcie azotów puławskich, no i gdzie mamy teraz Rosję z jej wrogim przejęciem? Ta nagonka na Rosję wówczas miała zaciemnić oddawanie ntojęzycznym kopalni Krupiński, zaś Rosja chciała wykupić oficjalnie pakiet czyli stać się udziałowcem, których to udziałowców mamy obecnie w puławskich azotach wielu. Długo tematu drugiego dna nikt nie poruszał bo było to niebezpieczne, ponieważ puławskie azoty miały służyć też do wywołania konfliktu z Rosją, no niestety nie udało się i chwała Bogu.

źródło: paczaizm.pl

 

Niby tak ogromny sprzeciw budzi oficjalna wymiana handlowa z Rosją to czemu więc nikt nie protestuje, i nie wyciąga na światło dzienne, że amber gold służył rosyjskojęzycznym oligarchom do prania brudnych pieniędzy. Czemu w tym przypadku jakoś nie ma chętnych aby przedstawić Panu Prezydentowi Putinowi zarzut o „próbie wrogiego przejęcia amber gold”?

To ja Wam odpowiem, otóż nie jest bezpiecznie „szczekać” przeciw międzynarodowej oligarchii, dopuszczalne jest to jedynie przeciw Rosji, czyli ma się dwie twarze jedna na użytek publiczny a druga na użytek własnych interesów. Należy sądzić, że przejęcie tworu amber gold przez rosyjskojęzycznych oligarchów raczej się powiodło, a polscy „obsługujący” z pustą ręką nie odeszli, bo przy okazji skubnęli paru naiwnych w Polsce a może i nie?….

Wracając do ruchu narodowego to rzeczą oczywistą jest, że został on przejęty przez służby, wszelkie walki i przepychanki były czynione sztucznie aby podnieść wartość tej frakcji, jest przecież oczywiste iż ceni się to co trudem się zdobywa. Nie ulega wątpliwości, że oddolnie ruch ten tworzą prawdziwi patrioci, aczkolwiek zostali oni już omamieni i zmanipulowani. Nie przejrzeli jeszcze na oczy, że prowadzą ich zdrajcy, np. niejaki pan Braun mówiący z taką swadą i mający gębę pełną patriotycznych frazesów, jakoś w kwestii kopalni miedzi dziwnie zamilkł i nie odniósł się w żaden sposób do wyprzedaży majątku narodowego.

Zachowania takie czy inne posłów pisu nie budzą zdziwienia, bo przynajmniej obudzeni wiedzą czego się po nich spodziewać, natomiast ta uwielbiana konfederacja powinna jednak taką postawą sprowokować swoich wyborców do zastanowienia się kogo też obdarzyli mandatem zaufania. Zapewne będzie sprawa się miała jak z wyborcami pisu, kandydat złapie w locie hostię i już ma zapewniony fotel prezydenta. Od pewnego czasu budziło moje wręcz niepomierne zdziwienie, jak media narodowe czyli tuba konfederacji może tak otwarcie się wypowiadać na tematy, za które inni youtuberzy zostaliby skazani za mowę nienawiści. Media te oficjalnie i z zaciętością większą niż pan Braun atakują żydów, pokazują wszelkie przestępstwa i mordy na Polakach. Zastanówmy się dlaczego to robią, odpowiedź jest prosta – bo mogą, ktoś wydał polecenie na zielone światło dla nich.

Nie chodzi tutaj o jakąkolwiek przesadną podejrzliwość, ponieważ panu winnickiemu dawałam duże pole zaufania. Niemniej przekonałam się, że jeżeli leje się hektolitry miodu a pomiędzy tym jest malutka prawie niezauważalna łyżeczka dziegciu, to każdemu obserwatorowi powinien włączyć się szybko czerwony strażnik. Na chwilę obecną konfederacja już ze spokojem odkrywa twarz, więc nawet nikt z jej liderów specjalnie nie tłumaczy swojego postępowania w sprawie głosowania nad rabunkiem polskich zasobów naturalnych.

A więc duraczenie polskiego wyborcy trwa w najlepsze i nie widać końca tego procederu.

 

Marzanna Polińska

 

Na koniec sprawa dla nas bardzo wielkiej wagi, otóż 20 lutego zaprzyjaźniony z nami youtuber Pan Adolf Kudliński, którego zapewne dobrze znają nasi czytelnicy został skazany na pół roku bezwzględnej odsiadki za „mowę nienawiści”, która polegała na tym, że podobno ostrzegał przed grasującymi bandami cyganów rumuńskich napadających na grzybiarki w podkieleckich lasach. Sprawę do prokuratury zgłosił nie obywatel rumuński ale polski policjant (co wydaje się być dziwne). Jawi się to jako absurdalne w sytuacji której za ciężkie przestępstwa, które zakończyły się często śmiercią lub kalectwem ofiary wyroki potrafią być szokująco niskie.

Jestem pewna iż wszyscy poczujemy się bezpiecznie, kiedy tak “niebezpieczny bandyta” wyląduje za kratkami…


Pan Kudliński jest wielkim patriotą gdyby choć dziesięć procent naszego społeczeństwa takich jak Pan Adolf działało w naszym kraju, wiele dałoby się zmienić na lepsze. Wyobraźmy sobie osadzenie w więzieniu prawie siedemdziesięcioletniego człowieka, dodajmy uczciwego z gruntu, na równi z pospolitymi przestępcami. O procesie i dalszych reperkusjach napiszemy osobny artykuł, przy okazji prosimy o wsparcie dla Pana Adolfa zarówno moralne jak i finansowe. Wyrażamy tez ogromną radość, że tyle osób stanęło już w obronie Pana Kudlińskiego.

Wszyscy współpracownicy „My Słowianie”

11 komentarzy

 • Miałem identyczne odczucia na wywiadzie z Winnipsim,
  A co z prez. Potockim na uchodźstwie? Kolejny aktorzyna czy patriota?
  https://www.youtube.com/watch?v=MJzcmIOJD7A
  Jest szansa, że wystartuje.

  • Witam Adrian!! Jest mi bardzo smutno, prawdziwego Polskiego Patriote nazwales aktorzyna..Napewno nieznasz takich patriotow jak P.+sp. Nowina Sokolnicki no i wlasnie ten Pan.Nowina Sokolnicki przekazal wszystkie Insygnia i wszystkie dokumenty II RP. na uchodzctwie Panu Janowi Zbigniewowi Potockiemu i zapewniam cie nie jest aktorzyna tylko prawdziwym Patriota i wielkim KAWALEREM ORDERU SW. STANISLAWA niemysle czy wiesz z czym to sie konsumuje i co to wogule jest . No a wkoncu przeprowadzasz wywiady to i tobie moze sie udac wywiad z II RP i zamiast mowic ze jest aktorzyna moze mu przy okazji cos doradzisz bo gdybym to ja mu doradzal to zmiane kierunku z zachodu radzl bym zmiane kierunku na wschod i dalaj i dalej zdaje sie jest teraz wielka okazja ale ty napewno niewiesz co to za okazja do tego trzeba wyobrazni przepraszam jak cie urazilem przyznam ze mi bylo troche smutno i przykro. A ten artykul P. Marzenno powinien przeczytac kazdy Polak gdze kolwiek i w jakim kraju mieszka moze wkoncu a przynajmiej jaks czesc ludzi sie obudzi ..Wtym artykule jest PATRYJOTYZM i cala PRAWDA PRAWDA i jeszcze raz PRAWDA Marzenna jestes najleprzym dziennikarzem . Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za ten artykul. Jeszcze raz przepraszam jak urazilem czyjes uczucia…. ALL THE BEST

   • Witaj, nie obrażam nikogo bez powodu, nie nazwałem aktorzyną tylko zapytałem o zdanie p.Marzenę..
    Mam wydrukowany blankiet do podpisów p.Potockiego i chciałem się upewnić czy można go wypełnić z czystym sumieniem.
    Sugeruję popracować nad pisanym językiem, pozdrawiam
    ps. od wywiadów są dziennikarze 🙂

    • Witam i przepraszam troche mnie ponioslo zle to ocenilem I’m very sorry. II RP i Polska Konstytucje z kwietnia 1935 roku i wszystkie dekrety znam na pamiec. Moje zainteresowania sa nie od dzisiaj ja wierze w II RP ….III RP to twor nielegalny i nieznany . No masz racje, moje pismiennictwo po 40 latach tulaczki jest napewno biedne” mea culpa” ale wazny jest sens tak powiedziala P.Marzenna PS Czyste sumiemie bedziesz mial wtedy jak nie zaglosujesz na “reptylianina i wyznawce bohometa jak bedziesz chcial to znajdziesz te nazwy w wikipedii….Pozdrawiam i zycze zdroweczka bo teraz ono bedzie nam potrzebne i to bardzo.

    • Witaj Adrian , nie nazwałabym Potockiego aktorzyną, wręcz przeciwnie on wcale nie potrafi grać dobrze swojej roli – kandydata na prezydenta, według mnie bardzo łatwo go rozgryźć jest dość przewidywalny, a skoro jest przewidywalny dla mnie to będzie i przewidywalny dla wroga, to po pierwsze a po drugie parę razy pokazał, że nie ma zbyt dobrego rozeznania politycznego niestety popełnił parę błędów akurat dla mnie poważnych. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego zadał się z żydem Pazem na początku swojej kariery medialnej, dla mnie to rzuca cień na niego jako polityka narodowca, później jego początkowe uwielbienie dla Trumpa, wiara w Trumpa przeszła mu dosyć późno jest jeszcze parę innych potknięć ale nie czas na to. Oczywiście, że większość rzeczy pojmuje porządnie prawicowo i nie mam wrażenia ,że to hochsztapler czy mason, wręcz przeciwnie nie sądzę by był oszustem jeżeli chodzi o patriotyzm, choć Potoccy to nie moja bajka,. ale potrzeba mu dobrego doradcy,. Ja oczywiście głosuję na Pana Wojtka Olszańskiego vel Jabłonowski to mój kandydat, on powiedzmy w cudzysłowie nie brał by jeńców, tylko walczył „ichnimi” metodami czyli przeciwnikowi po swoim zwycięstwie nie dałby żadnej szansy jak oni to do tej pory z nami robili. Nie oznacza to, że Ci sugeruję cokolwiek wyrażam tylko moją opinię. Ważne ,że ludzie się budzą a nie widzą wyłącznie alternatywy piso konfa czy po.

     Pozdrawiam Marzanna

   • P.Marzanno przepraszam ze zle napisalem P. imie bardzo mi przykro pewnie sobie nie wybacze. Bede musial zaczac medytowac przy Slawjanskich Mantrach uwielbiam Mantry zwlaszcza “Slawjanska Manrta Wewnetrznego” zdrowia i sily , zreszta weszystkie sa przepiekne.- i podnosza poziom wibracji. polecam wszystkim ..Marzanno napisalas swietny artylul polecam moim znajomym w Polsce jak i za granicami blizej i dalej. jak tez polecam film na YouTube “HOME:ZIEMIA SOS HD lektor pl” kazdy mieszkaniec naszej Matki Ziemi powinien zobaczyc. goraco polecam tu widac co wyprawiaja korporacje z nasza Ziemia dosyc dlugi trzeba miec cirepliwosc na prawie 2-godziny. Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowka tak potrzebnego dla nas wszystkich zwlaszcza teraz.PS. Marzanno co do wyroku P Kudlinskiego to juz podle co wyprawiaja z prawdziwymi Patriotami po za tym to moj ziomek bo urodzilem sie na ziemi Swietokrzyskiej ogladam jego programy dusza chlop. Wiem Marzanno w Canadzie to juz bylo dobrze a teraz jak wszedzie korporacje wiadomo jakie maja dlugie macki i dlugo by pisac jeszcze raz PA.

    • Witaj Lucjano , bardzo mi miło że jesteś ziomkiem naszego przyjaciela Adka Kudlinskiego, zawsze podkreślamy, że to chodząca uczciwość i serce na dłoni, gdyby kandydował głosowalibyśmy na niego. Dziękujemy tez za polecenie filmu, uważam zawsze należy dzielić się tym co może innemu człowiekowi pomóc w jakikolwiek sposób, nigdy nie wiemy co obudzi akurat daną osobę, czasem będzie to film, artykuł a czasem tylko komentarz pod artykułem…
     jeżeli chodzi o Pana Potockiego to już znasz moje zdanie opisywałam pod poprzednim Twoim komentarzem. Nam w obecnej chwili jest potrzebny twardy dyktator, moim zdaniem Pan Potocki bez jakiegoś porządnego wsparcia doradczego może nie udźwignąć roli prezydenta, ja głosuję na Pana Jabłonowskiego, choć gdyby na placu boju pozostał tylko Pan Potocki i polskojęzyczny to oczywiście bym oddała na Pana Potockiego swój głos, choć nie zrobiłabym tego z euforią… no choć może by mnie zaskoczył. Jeżeli chodzi o Kanadę to eskimosy tam również miały władzę i powolutku lewaczyły ten piękny kraj tyle co wiem od moich informatorów, to i angielska i francuska część jest w ich paszczach, tylko ludzie się nad tym nie zastanawiają. Trzymaj się Lucjano i dobrze , że masz oczy otwarte. Pozdrawiam !

     Marzanna

  • Samozwańczy niby-prezydent Potocki to kolejny mąciciel. Radosław Patlewicz (którego bardzo cenię za rzetelne podejście do tematu Potockiego, chociaż uważam, że w sprawie Lechii myli się całkowicie, pewnie przez niezrozumienie nauk Chrystusa) wykazał wielokrotnie obłudę zarówno Potockiego jak i Sokolnickiego i że to wszystko co mówią to jedna wielka ściema. Nakręcił o nim kilka filmików, oto jeden z nich:

   https://www.youtube.com/watch?v=jLOv_ysWSAA

   Pozdrawiam,
   Damian

   • Witaj Damian, jesteś tak kapujący chłopak w moim mniemaniu, więc zupełnie nie rozumiem Twojego zacietrzewienia jeżeli chodzi o Potockiego. Prawdę mówiąc nie jestem akurat fanką Pana Potockiego, ale takie “coś” jak Patlewicz nigdy mnie nie przekona, że Potocki to mąciciel. Patlewicz pisze co mu przechrzta Braun dyktuje, ktokolwiek słowem wspomni o Słowianach przy Braunie jest od razu kasowany w bardzo brutalny sposób..y. Nie będę już tutaj przytaczać wyzwisk i fałszowania biografii Pana Kudlińskiego przez Patlewicza, po zdecydowanej postawie i pana Kudlińskiego i Jabłonowskiego wreszcie zamknął jadaczkę ,a przecież my dobrze znamy Adka więc coś takiego to dla mnie gnom bo nie jest wart czyścić butów temu starszemu człowiekowi. A wszelkie chamskie wyzwiska i deprecjonowanie wartości jako człowieka Pana Jabłonowskiego, Pana Maciaka i innych akurat największych patriotów to przypadek czy nieznajomość nauki Chrystusa? W mojej ocenie to jest długopis Brauna , mógł sobie siedzieć na czterech literach i pisać dyktowaną przez Brauna para historię ale zaczęło to indywiduum wylewać kubły pomyj na najlepszych patriotów , których znam. Jeżeli mam przed sobą nawet ułomnego Słowianina, jak mówisz samozwańczego Potockiego i “ukrytego” to zawsze stanę po stronie Słowianina, słowiaństwo zobowiązuje, a po drugie fakt, że Potocki ma np. długi w mojej ocenie dobrze o nim świadczy, na czyimś garnuszku opływałby w dostatki. Mój agresywny ton wypowiedzi nie jest skierowany przeciwko Twojej osobie, bo bardzo Cię lubimy ale tak na mnie działa wspomnienie Patlewicza i Brauna, a jak wiesz Słowianin dla mnie first. W dodatku w dyskusjach politycznych nie ma miejsca na sentymenty Pozdrawiam Ciebie!
    Marzanna

Dodaj komentarz