Szopka Noworoczna?

Swego czasu za najgłupsze wypowiedzi osób publicznych przyznawano nagrodę złotej maliny czy coś w tym stylu, naturalnie nie określano tych wypowiedzi mianem najgłupszych jeno najśmieszniejszych. W związku z tym aby poprawić humor czytelników przedstawię poniektóre wypowiedzi polityków nie tylko polskich, które są wyciągnięte „prosto z mózgu” a że wyglądają podobnie to już możemy się domyślić, że i w polityce światowej (mam na myśli świat tzw. zachodni) mózgi są podobne, albo podporządkowane jednemu naczelnemu mózgowi , wszytskim znanemu.

Zacznijmy na ten przykład od pani Anielci Merkel, otóż parę dni temu w trakcie uczestnictwa obchodów 75 rocznicy lądowania sił alianckich w Normandii, nazwała łupnia jakiego dostali wówczas Niemcy „darem historii dla nich” …

No nie wiem Pani kanclerz czy wszyscy Niemcy tak radośnie obchodzą ten „dar historii” jak pani…

Pani Merkel kontynuując temat dodała „ że ta wyjątkowa operacja wojskowa przyniosła wyzwolenie Niemcom od nazistów”.

Więc chyba mamy rozumieć przez to, że w hitlerowskich Niemczech były dwie nacje, Niemcy i naziści. Zbrodni dokonywali naziści a Niemcy pielili ogródki. Ewentualnie druga opcja ile nazisty w Niemcu? Pewnie by się trochę znalazło, co ?

Inny bogaty w treść cytat pani Merkel dotyczący domniemanych antysemitów „Wszystkim tym, których podejrzewa się o antysemityzm, należy to nakleić na czole, przegonić ulicami miasta i pokazać tłumom” – zgadzamy się ale co będzie jeżeli to tłumy będą musiały być tak napiętnowane ?…

A to przeganiane ulicami miast to stara niemiecka metoda… widać, że ma szansę być odkurzona, przez niemieckojęzycznych do których pani kanclerz należy.

Przejdźmy teraz do niezwykle „subtelnego i pełnego manier” prezydenta Stanów Donalda Trumpa, najpierw zapytamy co ceni w Polakach, na co pan ten odpowiada „Lubię Polaków bo BUDUJĄ DLA USA ISTALACJĘ WOJSKOWĄ I JESZCZE ZA TO W STU PROCENTACH PŁACĄ”- no tak nie ulega wątpliwości, że prezydent lubi frajerów. Można tutaj sparafrazować dodatkowo wypowiedź pewnego pana „lubię prostytutki, które mi jeszcze dopłacają”.

Inny cytat prezydenta USA „Moi wyborcy są tacy mądrzy i wiecie co jeszcze mówią o nich sondaże, są bardzo lojalni, zauważyliście to? Mógłbym stanąć na środku ulicy, zastrzelić kogoś i nie straciłbym ani jednego wyborcy- to niewiarygodne, cieszy się Trump. Wierzymy, wierzymy panie prezydencie niezwykły urok osobisty, objawiający się w miłości do narodu kapłańskiego oraz częściowo i do przynależności, dają panu dodatkowa gwarancję.

Trump na tweecie „Kiedy radykalne lewicowe kongresmenki przeproszą nasz kraj i naród Izraela za obraźliwy język i okropne rzeczy, które mówią. Tak wielu ludzi jest złych na ich odrażające działanie itd…” Sugerujemy dyskretnie wziąć kałacha w swoje ręce i zrobić z tym szkalowaniem Izraela porządek, przecież nie straci pan ani jednego wyborcy więc, co tam…

Pana Trumpa można by cytować w nieskończoność jest w tym temacie wyjątkowo wdzięcznym „aspektem”.

Idąc za ciosem przejdźmy do następnego przezytentunia a mianowicie niejakiego wybitnego Dude męża pani Kornhauser. Oto pierwszy jego patriotyczny „poryw” wzmagający krążenie krwi w polskich żyłach „Polacy byli słynni z tego, że przelewali krew i są gotowi czynić to również teraz..” Jo? A po pięć litrów od każdego wystarczy, bo teraz tak już nas dużo nima.

Następny kawałek pana Dudy „polskie wojsko będzie ochraniać Litwę i kraje Międzymorza…” Och jak się cieszymy jaka zaszczytna misja prosimy przygotować już lotników-samobójców.

Na koniec prawdziwy majstersztyk w wykonaniu pana Dudy „PROSZĘ PAŃSTWA CENY ROSNĄ, CENY ROSNĄ BO PRZEDSIĘBIORCY PODNOSZĄ CENY ABY ZREKOMPENSOWAĆ WZROST WYNAGRODZEŃ”- genialne!

Może teraz złotousty pan Premier Morawiecki „TRZEBA SIĘ SKONCENTROWAĆ NA PRZYSZŁOŚCI GOSPODARKI TAK … ABY TYCH PODATKÓW BYŁO JAK NAJWIĘCEJ…” -nic dodać nic ująć …ach pomyliłam się tu chodzi o „ująć”… narodowi.

Dalej pan premier, ale tym razem coś za coś „Ja byłbym gotów aby niedziele były wolne, ale bardzo bym za to prosił o to aby Solidarność wspierała ministerstwo gospodarki i ministerstwo rodziny w tym, żeby bardziej otworzyć się na pracowników z Ukrainy na imigrację zawodową, bo chcę powiedzieć, że dzisiaj dla naszej gospodarki to jedna z naszych pięt achillesowych, brak wykwalifikowanych pracowników”. No tak panie premierze ale są tacy, którzy by woleli aby te „dwa koła” dopłacać do polskiego pracownika miesięcznie niż ukraińskiego.

Pan premier ma cele polityczne i jak mówi „nasze cele nie mogą być ani białe to znaczy uległe ani czerwone czyli postkomunistyczne ale BĘDĄ BIAŁO -CZERWONE” hi hi dwa w „jednem” brawo!

Teraz zejdźmy z cokołu i oto pan polskojęzyczny europoseł Patryk Jaki (ten od nazywania chorymi psychicznie osób, które udowadniają , że Polską rządzą właśnie polskojęzyczni). A więc pan z zazdrością wypowiada te słowa „Warszawa jest metropolią ale nie ma tylu mostów co Budapeszt na Dunajcu”. Cholerny Orban jeszcze zaanektował nam Dunajec ale może nie tak źle bo wybudował tam mosty….

Pani kidawa- Błońska (PO) ostatnio jej wszędzie pełno. Otóż pani ta twierdzi, że rodzice nigdy jej nie podpowiadali musiała sama dochodzić do wybranego celu. No to czemu grzeczna polskojęzyczna córeczka swoich rodziców upiera się podpowiadać Polakom, pozwól no pani Kidawa dojść nam samym do rozwiązań dla nas odpowiednich.

Natomiast pan poseł Mieszkowski z Nowoczesnej czy tam LGBT nie wiem gdzie ten pan się teraz podziewa a jest nam znany również z wielkiej sympatii do kolorowych imigrantów i powiada on tak: „zamknęliśmy drzwi przed kolorowymi imigrantami i przez to polska piłka nożna jest tak słaba bo zabrakło zawodników z Afryki”- niech czarna moc będzie z nim!!!

Przy okazji LGBT-nie może zabraknąć pana Biedronia, zapytany w gazecie lewica polska jak ocenia swój związek z długoletnim partnerem, odpowiedział lapidarnie słowami poety „gdzie ty tam raj”. No, patrzcie i bierzcie przykład chrześcijanie, ile z was w waszych nudnych hetroseksualnych związkach może te słowa powiedzieć po 18 letnim związku, no, no?

Z pana Biedronia i jego czystej krwi romantyzmu zejdźmy teraz na pragmatyczną noblistkę czyli Olgę Tokarczuk, która wyjaśnia co następuje „Polacy byli zabijani przez ukraińców, bo sobie na to zasłużyli źle ich traktując” Och nostalgia człowieka bierze, że tylko ukraińcom przysługiwało to prawo, które przydało by się i dzisiaj, bo mamy tyle tych „zasłużonych”.

Znany nam Mike Pompeo kongresmen ( ten który wywalał prezydenta Wenezueli z własnego kraju, a od nas domaga się natychmiastowych wypłat za holokaust itd…), pan ten stwierdza „wojna z Iranem jest naszym wspólnym interesem”, pewnie dlatego, że Iran „postawił swój kraj za blisko amerykańskich baz”, ale chyba nie polskich amerykańskich – do Międzymorza Iran nie doszedł, żeby to było też naszym interesem.

Na koniec liderka amerykańskiej partii demokratycznej twierdzi, że w sprawie Trumpa wszystkie drogi prowadzą do Putina, czyli Putin desygnował Trumpa? No to możemy spać spokojnie, jednak mam pytanko do pana Putina czy może i u nas mógłby kogoś adekwatnego desygnować?

Dla „pogorszenia” i tak „dobrego humoru” zawartego w tym felietonie – rosyjski dowcip, który bardzo mi się spodobał. Otóż rozmawiają dwaj rosyjscy oficerowie tajnych służb i jeden pyta drugiego ciekawe ile jest w tych magazynach rakiet ? Tego nie wie nikt nawet starszyzna, odpowiada bardziej poinformowany. No to jak się zorientujecie, że coś zniknęło ze składu? Aa to my patrzymy codziennie po Ameryce jak Ameryka jeszcze stoi to znaczy, że nic nie zginęło…

I tym optymistycznym akcentem wchodzimy w Nowy 2020 rok , wszystkiego najlepszego naszej sławjańskiej braci.

Marzanna Polińska

2 komentarze

Dodaj komentarz