Teorie spiskowe cz.1

 

 

 Bóg nie istnieje? To moim zdaniem najstarsza i najsprytniejsza teoria spiskowa świata,a w dodatku najniebezpieczniejsza.

Skoro nie mamy punktu odniesienia i tym samym próbuje zafałszować się nasze pochodzenie to automatycznie stajemy się bardzo podatni na wszelkiego rodzaju manipulacje. Człowiek manipulowany nie ma swojej tożsamości, jest kształtowany według potrzeb manipulatora, a co najniebezpieczniejsze – często nie zdaje sobie z tego sprawy.

 Najwcześniejszymi manipulacjami były te najprostsze,dostosowane do poziomu intelektualnego tego typu biednych i zagubionych ludzi. Znamy z historii czy literatury sztandarowe przykłady „czemu Twój Bóg nie pomoże ci w tej chwili zrzucić kajdan” , pamiętamy też słowa łotra do Jezusa na Golgocie „zejdź z krzyża i uwolnij nas skoro jesteś Bogiem”.
Przedtem przez wiele wieków zrobiono wszystko by odebrać człowiekowi światło duszy i zrobić niewolnikiem swego ciała. Robili to ludzie na usługach odwiecznego zła oni zaś byli świetnie zorientowani, że i Bóg i odwieczne zło istnieje, jemu przecież zdecydowali się służyć, nie musieli codziennie przemawiać do mas, wystarczyło wsączyć takie czy inne spostrzeżenie pojedynczemu człowiekowi a on dalej działał, jak nieświadomy przekaźnik, nosiciel wirusa. Zwykły człowiek często przegrywa ze sprytem tzw „oświeconego” i jeszcze jest mu za tę przegraną wdzięczny. Jacy byliśmy dumni z teorii Darwina, bo teoria ewolucji zaprzecza stworzeniu świata przez Boga, a więc sprzeciwiający się zostają zaszeregowani jako ciemni i zacofani. Niemniej człowiek myślący powinien sobie zdawać sprawę, że w ciągu milionów lat ziemia była zmuszona niemal całkowicie zmieniać swoje oblicze, nie zamierzam w tej chwili przytaczać żadnych naukowych teorii tylko odwoływać się do logicznego myślenia, które każdy z nas powinien od czasu do czasu przynajmniej włączyć, jest to także jakaś obrona przed manipulacją z zewnątrz.

 Brak Boga prowadzi do utraty wewnętrznego światła, tracimy oparcie i sens, jesteśmy zależni od materialnego świata który reprezentuje system a system robi z nas niewolników, w efekcie współczesne społeczeństwa, to społeczeństwa niewolnicze jak te przed tysiącami lat, jedynie zmieniła się forma zniewolenia. Na koniec chciałabym zaznaczyć, że do “wyrugowania ” Boga przyczyniły czasem i religie, ponieważ tak zafałszowały ludziom obraz Stwórcy, że dla wielu stał się wręcz odrażający. Było to również zaplanowane, w tak poważnych sprawach nie ma przypadków, czyli następna pochodna teorii spiskowej.

c.d.n

Marzanna Polińska

4 komentarze

  • Religia to najlepszy wynalazek ludzkosci do manipulowania ludzmi.Szczegolnie kiedy zaczyna sie walic swiat i wszystko jest do bani to jak to sie mowi “jak trwoga to do boga”.W znaczeniu wspolczesnyn do klechy i kosciola.Wolnosc i wiara w sily wyzsze to podstawa bytu.

    • Emilio, uważamy ,że powinny być miejsca gdzie ludzie chwalą Stwórcę jak czynili to dawni Słowianie, jednak współczesne religie to zjudaizowany matrix nastawiony na zysk i zaciemnienie poznania prawdziwego Boga. Przypominamy ,że 65 procent kleru w Polsce to przechrzczeni żydzi. Masoneria już dawno zmanipulowała
      chrześcijaństwo, Watykan to teraz ich siedziba. Wróć do słowiańskich korzeni to bardzo odnajdziesz naszego Stwórcę.

      -red.

  • Zawsze czulam sie slowianka i nigdy nie dalam sie zaszufladkowac zadnej religii.Niestety niewiele mowi sie o slowianach i ich pochodzeniu a nasza historia zostala zepchnieta na bok no i wiele przed nami jest ukrywane przez watykan.Mam nadzieje ze wiecej ludzi tak jak i ja zacznie poszukiwac swojego miejsca na ziemi i swoich korzeni.Co do kosciolow i miejsc wychwalania to wiem od ludzi ze wiekszosc niestety potrzebuje miejsca do wychwalania boga.Ja nauczylam sie usmiechac widzac kazy maly chodzby kilek trawy.Nie kazdy potrafi dostrzegac piekno i sens we wszystkim co nas otacza.A usmiech i radosc prosto z serca to najlepsza modlitwa;)cieplutko pozdrawiam.

Dodaj komentarz