ŻYCZENIA

Kochani nasi czytelnicy !

Najukochańsi Słowianie!

 

Z okazji Świąt przyjścia na Świat Jezusa, życzymy Wam abyście przede wszystkim potrafili wybrać z Jego życia oraz nauk to co prawdziwe i boskie a nie to co spreparowane i fałszywe. Niech wspomnienie nowo narodzonego Jezusa zacznie też budzić w Was nasze słowiańskie Światło, o którym zapomnieliśmy na długie wieki.

Na co dzień życzymy Wam zwykłego ludzkiego szczęścia i miłości. Zaś Rok 2019, który ma ponoć być bardzo ciekawym rokiem niech przyniesie Wam spełnienie marzeń a przede wszystkim dobre zdrowie oraz umiejętność walki z niepowodzeniami.

Sława wszystkim Słowianom!!!

 

 

 Marzanna i współpracownicy

4 komentarze

 • Dziękuję w Imieniu wszystkich za życzenia,zdrowie jest najważniejsze reszta sama się znajdzie jeśli tego zechcemy.
  Marzanno Życzę wytrwałości co jest niełatwe w każdym czasie wbrew temu co powiadają ludzie [takie czasy]
  Dla twoich krytyków mam dwa pytania.
  Co to jest czas
  Ile trwa chwila
  Pozdrawiam filozof.

 • Ja tak może troszkę nie na temat lecz mam pytanie… Dlaczego gazeta Słowian a nie Sławian ? Książka mówiona z 1924 r autor dr. Jan Sas Zubrzycki podaje że Sławianie od sławy się wywodzą a nie od słowa i nie poganie to byli lecz Boganie bo wierzyli w jednego Boga. Pozdrawiam

  • Kochana Wioletto masz stuprocentową rację, mówiono Sławianie, po chrzcie Polski zmodyfikowano język. Słowa Sławianie nadal używają Słowianie Wschodni, chociaż też ulegają zachodniej modzie i zaczęli stosować określenie Słowianie. Musimy nauczyć się przestawiać, a to przychodzi ludziom najtrudniej, ja spróbuję się przestawić i dziękuję Ci serdecznie za ten głos.

   Natomiast jeżeli chodzi o pogan to mam trochę inne tłumaczenie odziedziczone po mojej Babci. Otóż Babcia tłumaczyła, że słowo „poganie” wprowadzili najpierw żydzi osiedlający się na ziemiach polskich, ponieważ bardzo spodobało im się słowo poganiać, od poganiania bydła a, że byliśmy i jesteśmy my Sławianie dla nich bydłem, więc to spopularyzowali, po czym przejęła określenie religia judeokatolicka, stosując do innych narodów niechrześcijańskich.
   Reasumując moje tłumaczenie słowa poganie nie jest na podst. STS, tutaj kieruję się zapiskami mojej Babci , więc może i Ty masz rację z tymi Boganami, ponieważ odwiecznie za starych Ariów istniało słowo Bohhhh(Bóg)- niestety nie umiem dokładnie zapisać mowy starożytnych Ariów, więc jest jedynie w przybliżeniu.

   Pozdrawiam Ciebie ciepło, po słowiańsku

   Wnuczka słowiańskiej wiedźmy

Dodaj komentarz