Życzenia
Wszystkim naszym czytelnikom i przyjaciołom z okazji Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej nas do życia sławjańskiej Osztary, składamy życzenia miłości, spokoju i radosnych serc. Niech nasza sławjańska siła i światło ducha będzie z Wami. Nasz Bóg nam błogosławi, więc bądźcie po prostu szczęśliwi, bez względu na wszystko!!!
“My Słowianie”
Zastanawiają mnie te malowane jajka. Dlaczego? Święta wielkanocne nie służyły w świętowaniu zmartwychwstania Jezusa. Tym bardziej malowanie jajek czy ofiarny baranek, wół czy jakiekolwiek zwierzę.
Proszę sobie pomyśleć że w Polsce np.w Poznaniu w szopce bożonarodzeniowej, jest podmieniona figura Jezusa na taką samą tylko z wypustem w tylnej części głowy, robi się to po to by maskować grzechy modlitwami, tak tak modlitwy jak dla CTU Rydzyna idą w prywatne ręce…
Witaj kochana Emi, Otóż nie demonizujmy malowania jajek, choć zdaję sobie sprawę, że nam Sławjanom się celowo pewne rzeczy kradnie aby potem nadać im odpychającą symbolikę jak np. nasz sławjański krzyż, inaczej swastyka, którą masoneria przerobiła na symbol hitleryzmu, czy sławjańskie powitanie przerobiono na heil hitler. Obecnie zabrano nam tęczę i przerobiono na znak lgbt, wszystko to jest celowe, jednak nie ulegajmy temu obrzydliwemu trendowi i przywróćmy rzeczom i sprawom właściwe miejsce. Wracając do jajek to jest to tradycja starosławjańska z czasów gdy ziemia „nabrała” właśnie takiego kształtu tylko był bardziej spłaszczony i eliptyczny i na nasze stare sławjańskie święta malowano taki symbol ziemi w kolorach tęczy, bo jak wiesz Sławjanie kochali kolory, np. do czasu chrztu Polski na naszych ziemiach nie używano koloru czarnego. Później przeszło to na kurze jajko ale już w tej późnej Osztarze, bo jak wiesz jajka mają różne kształty, i jajko z kurczaczkiem było symbolem rodzącego się życia.
Natomiast maleńka owieczka czy baranek to był u późnych Sławjan symbol niewinności. Oczywiście żadne rogate stworzenia nie były u nas symbolami i nie dlatego, że Demon ma rogi(bo nie ma, jedynie niektóre jego stworzenia), ale dlatego, że były one w symbolice dzieci kajina, to chociaż kochaliśmy jako dzieci Światła wszystkie zwierzęta, to przez opozycję do nich, którzy często epatowali Bafometem, przyprawiając mu właśnie poroże, nie używamy nic rogatego .Pozdrawiam Ciebie ciepło
Sława Sławjanom
Wnuczka sławjańskiej wiedźmy
@Emi, być może ja znam odpowiedź na to pytanie, jednakże, mój punkt widzenia opisuję podle i wedle wierzeń inglizmu, z wed płynie Wieda, pokrótce opowiadawszy – gdy na Ziemię-Midgard uderzyła wytrącona Fatta (księżyc Ziemi-Dei [Marsa], jeden z trzech) w okolice Antłanii (znanej dziś powszechnie jako A[n]tlantyda) ok 11,300 lat temu gdy podczas Wielkiej Assy siły piekieł zaatakowały Ziemię-Deię, Fatta (w kształcie właśnie jaja) uderzyła i wypiętrzyła wody, powstała siła uderzeniowa wody omiatająca kontynenty, przez co powstało ochłodzenie. Od nazwy księżyca Fatta mamy pamiątkę w słowie Fat(t)alny, zaś wywodzące się ze święta Paschet (nazwa święta brzmi znajomo, prawdaż?) malowanie i opowiadanie o “pisankach” utrwalone jest do dziś, wszakże Wielka Assa toczy się, przynajmniej jak oznajmiają Vedy Arijske – już 153 tys lat…