Quo-Vadis narody?

Nie mam  najmniejszych wątpliwości, że większość ludzi żyje tylko według podanych wzorców i przez epoki, które nie są jakieś zbyt odległe upadli do roli bioautomatów, czyli  katastrofa musi się zadziać bo ludzkość przestała zadawać pytania- brzmi to irracjonalnie? Niestety nie, bo jeżeli nawet stawiane są jakiekolwiek  kwestie, to w sposób nieodpowiedni i od razu ukazuje się totalna ignorancja pytających oraz zagubienie w gąszczu pseudo zasad, które stworzyli z premedytacją władcy tego świata czyli eskimosia masoneria i udało im się przekonać większość, że bez ich zasad i praw świat upadnie. 

 Jednym z aspektów wielkiego oszustwa ( bowiem na tej ziemi  tzw. cywilizacja to jedno wielkie oszustwo) są ustanowione prawa i zasady przez „nadmądrych” i wybranych, drugi aspekt ich „wkładu” w tzw. rozwój ludzkości to fałszywa nauka i historia, oczywiście wszelkie inne nauki z tym powiązane jak biologia, matematyka , psychologia itd…

Może zacznę od kolokwializmu „bardzo mnie to dziwi, że bardzo niewielu  ludzi to nie dziwi” i nie próbują analizować np. podawanych nam tzw. „lekką ręką” danych „naukowych” w rodzaju: świat ma tyle i tyle milionów lat, dinozaury wyginęły podczas wielkiego wybuchu, ludzkość pochodzi od małp, życie wzięło się z kałuży, gejzer Yellow Stone ma 6 i pół tysiąca lat ( moje dziecko złośliwie  skwitowało to słowami: 6,5 tys lat oraz…trzy dni….). Permanentnie szafują nam ową próbą węglową, czyli coś ma tyle i tyle milionów lat, bo próba węglowa o tym świadczy, jednakże istnieje jedna prosta kwestia obalająca tę teorię- ziemia nie zawsze funkcjonowała jak obecnie a wybuchy wulkanów czy transformacja promieniowania słonecznego zmieniały wszystko diametralnie.

Niestety na to nie mamy „ich” odpowiedzi, oczywiście taka odpowiedź istnieje i oni są w posiadaniu tej wiedzy, która nie jest wcale tak prehistoryczna.

Aczkolwiek gdyby podali prawdę do publicznej wiadomości, to cała ich fałszywa „nauka” leży i kwiczy. Natomiast nikt nie ośmiela się wychodzić z nauką alternatywną ponieważ boi się nie tylko ośmieszania ale i zniszczenia, zaś wyszydzać to eskimosie potrafią wyjątkowo skutecznie, poza tym o kształcie i treści podanych informacji decydują oczywiście media,  a te są w ich władaniu. Czyli sądzę, że jest to bardzo oczywiste, że oni mogą nam serwować co im się żywnie podoba ponieważ nikt podawanych przez nich informacji nie sprawdza…

Okazałoby się bowiem, że jeszcze całkiem niedawno, to oni byli wyjącymi i zaplutymi, brudnymi stworami sporo brzydszymi aniżeli współcześnie ich oglądamy. Wszelkie „człowieki neandertalskie” z wysuniętymi czołami i inne znaleziska, których nie zdążyli pochować nie są wcale  aż z tak odległych epok, a przedstawiają naszych obecnych panów tej planety, zanim wypracowali człowieczą powierzchowność.

Oczywiście posiadali od zawsze demoniczną chytrość i szatańską wiedzę niezależnie od swojego wyglądu, ale nie miało to nic wspólnego z mądrością, był to szatański spryt. Za to  zmanipulowana ludzkość dzieliła się chętnie z nimi wszystkim co posiadała i oto efekt : hybryda o piekielnym wyglądzie zdominowała ludzkość, i to zdominowała pod każdym względem, co więcej zdominowała we wszelkich niuansach  naszego życia, by przymusić nas do swojego scenariusza. Zaznaczam, że to nie żart!

 Wszelkie ptahy, ozyrysy itd. uważamy za pozostałości starożytnego Egiptu, ze starożytnego Ewgiptu nie pozostało oficjalnie prawie nic. A jako, że czarna szlachta ma monopol na tłumaczenie czegokolwiek co się na tej planecie zadziewa to reszta „człowieków” słucha z otwartymi gębami i co gorsze przyjmuje bezkrytycznie wzelkie wysry…wy ży-mskie. Nie wiem czy ktokolwiek zauważył, że oni mają odpowiedź na wszelkie pytania „a nawet jak nie mają, to mają”. Przecież podsunęli nam empirykę, czyli poznawanie przez doświadczenie i byłoby to uczciwe tyle, że …doświadczenia też nam podsuwają, czyli diabelskie koło.

 Zgadzamy się oczywiście z tym, że pewne czynności w życiu człowieka muszą być powtarzalne czyli  przyjmowanie pokarmu , sen czy wypoczynek a więc nie o tym mówimy.

Natomiast nie powinien być powtarzalny stres, choroby (teza judeo katolskiej religiii, to ta że Bóg zesłał choroby…. hm…). Nawet we współczesnych nam czasach mimo, że, nasze ciało wiele straciło dzięki naszym panom, to mimo wszystko nie musi aż tak ulegać różnemu rodzajowi schorzeń. Od dawna jesteśmy w posiadaniu dowodów naukowych, że wszelkie choroby powstają w mózgu i w efekcie niewłaściwej  diety, obecnie śmiało można stwierdzić, że w efekcie celowego zatruwania naszych organizmów.

Czy czasem nie zadawaliście sobie pytania, lub czy kiedykolwiek sobie je zadaliście w takich bardzo prostych kwestiach jak np. po co jest moda ale nie chodzi mi o definicję zjawiska mody ale o jej psychologiczne i socjologiczne konotacje. A także dlaczego w ogóle produkuje się rzeczy lepszej i gorszej jakości, dlaczego posiadanie i utrzymanie się w nieco lepszej pracy musi koniecznie wiązać się ze stresem, dlaczego rozpoczęła się taka czy inna wojna i np. oprócz wojen obronnych nie ma historii przypadków aby wojnę wszczęto oddolnie  itd… Prawdopodobnie bardzo niewielu się nad tym zastanawiało (w sposób nie powierzchowny), natomiast wszyscy przyjęli gotowe już odpowiedzi,  które  serwuje się światu.

Nawet jeżeli ileś tam jednostek w każdym narodzie wie, że jesteśmy oszukiwani, to są przekonani, że jest to konieczne dla funkcjonowania zorganizowanego społeczeństwa.  Czyli samochód powinien być drogi ponieważ jego wyprodukowanie wiąże się z dużymi kosztami, nic bardziej mylnego jeżeli nie życzysz sobie złotej kierownicy, wyprodukowanie samego auta nie wiąże się z dużymi kosztami.

Wracając do mody, która jawi się niektórym jako zjawisko zbyt trywialne aby je omawiać, aczkolwiek jeżeli przeanalizujemy modę np. od strony psychologicznej -jest bardzo niebezpieczna i teraz czytający te słowa w pierwszym odruchu popuka się w czoło, nie jestem jasnowidzem ale zdaję sobie sprawę jak społeczeństwa są zmanipulowane, dlatego spodziewałabym się w  większości takiej reakcji.

Podążanie za modą to przyjmowanie gotowych już rozwiązań nie tylko w kwestii ubioru ale także sposobu życia, mieszkania, gospodarowania wolnym czasem, do określonego typu rozrywek czy nawet zachowania się w rodzinie itd. Niestety niewiele ludzi zdaje sobie sprawę jak bardzo negatywny wpływ ma to na nasz mózg, jeżeli podsuwasz mu ciągle gotowe rozwiązania, to obumierają obszary odpowiedzialne za kreację. Jeżeli zatracasz umiejętność kreacji, przy okazji nie rozwijasz wrażliwości, tracisz zdrowe zainteresowania i spowalniasz myślenie. A więc najpierw Twój mózg niespostrzeżenie się rozleniwia by w końcu stać się bezradny wobec wielu innych dziedzin i czekać tylko na gotowce-czyli diabelski krąg się zamyka. To o czym mówię  było oczywiście bardzo długim procesem, czyli podstępnie wślizgiwano się w różne dziedziny życia aby dokonywać w nich spustoszeń.

Są też inne aspekty tematu mody,  należy przypomnieć, że poczynając od chłopiny, który w ameryce zaczął szyć spodnie z płótna żaglowego, ze względu na trwałość materiału robił niezły biznes, ale długo nie nacieszył się swoim interesem, bo ładnie mówiąc „przejął” go jedyny i słuszny levi strauss i począł drogo sprzedawać jego produkty jako dżinsy. Użyta początkowo niesprawdzona farba zabrała ponoć milionowa rzeszę istnień-rak prostaty i narządów(LATA 60-TE I 70 TE) , ale o tym sza… to jest niepodobna.

Niejaka helena rubinstein a dokładnie chaja goldberg, zabrawszy polskim zielarzom pomysły w dziedzinie kosmetyki, wybyła z nimi do paryża, bo w ówczesnej Polsce chcieli jej łeb urwać(nie zapłaciła autorom pomysłów). Radzę dobrze zapamiętać, wszelkie marki to po pierwsze plagiaty a po drugie, nie dajmy się na marki nabierać, bo to gra na Waszym ego. Obecnie wielu się obudziło i pieni się świętym oburzeniem, że balanciaga to to szatańska marka i moda pedofilska, a o i innych np.channelu nie mówicie, tam wyraźnie jest zauważalne   szatańskie logo. A tak na marginesie dawno już to poruszał rosyjski kryptograf Szagałow i jak sądzę stamtąd są te mądre spostrzeżenia, którymi teraz tak się szafuje na wielu kanałach. Ale dobrze, dobrze- dzięki wojnie niektórzy pewnie poduczyli się trochę rosyjskiego (hi, hi).

Zazwyczaj tłumaczenie przeciętnego człowieka jest tego typu dlaczego się nie rozwija w tej czy innej dziedzinie: nie mam czasu więc np. niech modą się zajmuje ktoś kto zrobi to lepiej- a skąd wiesz, że ktoś robi to lepiej, przecież nie próbowałeś sprawdzić siebie. A więc nigdy nie próbowałeś rozruszać, obszaru swojego mózgu odpowiedzialnego za kreację, za tworzenie. Natomiast jeżeli już chodzi o wysłanie ludzi na wojnę, to czasem bez szkolenia nagle wszyscy mają być dobrzy jeżeli chodzi o unicestwianie, a to też jest rodzaj kreacji tyle że negatywnej i tu już nikt nie zrobi tego lepiej, prawda ? „bo najlepiej umrzesz Ty” .

Logicznym byłoby więc aby pozwolić się ludziom sprawdzać, niestety na tę okoliczność ży-mska masoneria się zabezpieczyła, wszelkimi metodami od psychologicznych do wprowadzania okresów głodu, w Lechistanie pańszczyzny, w wielu miejscach na ziemi chronicznego braku niedożywienia, na innych znowu handlu niewolnikami itd… Biorąc pod uwagę jak bardzo mózg człowieka może być formowany przez wpływy z otoczenia, poprzez wiele pokoleń poczęli się rodzić w różnych nacjach psychopaci czy też osobniki z inklinacjami do przestępstw,  w dodatku celowo „zatruwali”co poniektórych swoją krwią.

Apropos krwi to mamy nawet „niezłe efekty”, wystarczy przypatrzyć się sporemu procentowi „anglików”… w polinie między innymi, również istnieje niemało takich osobników, gdzie wyraźnie jest widoczny tenże „błogosławiony rys”  nie tylko w wyglądzie zewnętrznym ale  w tendencjach do oszustw i manipulacji, choć specjalną inteligencją się nie wyróżniają owe osobniki, ale mają „zmysł” do interesów, a dokładnie do bogacenia się cudzym kosztem.

Niektórzy dopatrują  się w tym tragicznym stanie  przeciętnego człowieka dającego się tak łatwo mamić, oszukać, podporządkować- w zwolnionym myśleniu, i są przekonani jeżeli nauczymy się szybko myśleć to wszystkie problemy zmanipulowanego człowieka  rozwiążą się same.

Niestety nie rozwiążą się, ponieważ oprócz szybkiego myślenia potrzebujemy umiejętności analizy.

 Będąc za granicą zetknęłam się swego czasu  z osobą, która znana była  z wygrywania wszelkich quizów telewizyjnych, natomiast logicznie powiązać wiadomości, które posiadała przekraczało jej możliwości. Ta osoba jak wiele innych była typowym  podporządkowanym dziecięciem matrixa, między innymi uparcie np.  powtarzała truizm, że w każdej nacji świata są ludzie dobrzy i źli, a to przekonanie zaimputowane ludzkości jest największym zwycięstwem czarnej eskimosiej szlachty, ponieważ kryją za tym zmanipulowaniem narodów swoje diabelskie sprawki.

Zacznijmy od faktów najnowszej historii np. od wojen opiumowych, które prowadziła eskimosia anglia z Chinami (0d 1839 do 1860 z przerwami), które to wojny wówczas Chiny przegrały. Polecam wszystkim aby zagłębili ten temat, ponieważ jest bazą dla wielu potwornych przestępstw światowych czarnej szlachty i ogólnie jest mało znany a jeżeli, to bardzo powierzchownie. Chodziło nie tylko o ogromne zyski z handlu tym narkotykiem ale zarówno o realizowanie planu narkotyzowania ogromnego narodu, jako że miało się to przydać w przyszłości. No i przydało się, w momencie gdy część masonerii eskimosiej  emigrowała do ameryki, to sprowadzone setki tysięcy uzależnionych już od opium chińczyków tzw. kulisów, którzy wybudowali kolej w ameryce, praktycznie za działkę opium. Wybudowali nie tylko kolej ale pracowali w ameryce przy najbardziej ciężkiej i niewdzięcznej pracy za wspomnianą już „działkę”.

Anglia określano jako mocarstwo kolonialne, natomiast mało kto zastanawiał się, kto zarządzał polityką anglii a ona  znajdowała się w łapach ży-mskiej  masonerii tudzież ogromne latyfundia, powstające fabryki, wydobywanie kauczuku, złota, diamentów i wreszcie  handel opium  radzę tylko głębiej poszukać co to za rasa, bo „rasy anglików”- jako takiej nie ma.

Czarne „epitafium”to rozpijanie Sławjan i narkotyzowanie Chińczyków, ciekawa jakiej rasie tak zależało na zniszczeniu tych dwóch narodów.

Przy okazji tego tematu nie bez kozery należy przypomnieć, że z dziedzictwem anglosasów w Chinach walczył tak obśmiewany Mao- Tse- Tung. Po objęciu władzy zaczął oczyszczać swój kraj z masońskiego gówna min. wprowadził karę  śmierci dla  handlarzy narkotykami, uzależnieni wysłani zostali do obozów pracy tak jak i prostytutki, zaś alfonsi i wszyscy przywódcy gangów,  przywódcy tajnych organizacji również podlegali karze śmierci.

Rzecz jasna rozleniwiona, znarkotyzowana część społeczeństwa chińskiego protestowała ale ta druga wreszcie mogła żyć w spokoju. Mao oczyścił Chiny i przywrócił etos pracy, dzięki niemu, ten kraj mógł zacząć się rozwijać, bo na tej bazie zepsucia i samodegradacji, niechybnie rozpadł by się. Radzę Wam dobrze, porzućcie eskimosią propagandę względem Mao i poszukajcie niezależnych materiałów jakie Chiny zastał Mao- moim zdaniem wielki przywódca.

Apeluję też raz jeszcze by nie uwierzyć w fałszywe informacje, jakoby masoneria powstała w 17 wieku, wobec tego któż to byli różo krzyżowcy, rzekomo strzegący grobu Chrystusa, którzy posiadali własne banki i karty kredytowe, (dziesiątki setek lat temu). Jako strzegący grobu objawili się 2 tyś. Lat temu, a nie tysiąc jak podaje sfałszowana historia  pisaliśmy o tym ze trzy lata temu w oparciu o materiały, które praktycznie każdy może sobie „wygrzebać”.

Podobnie sprawy się mają, jeżeli chodzi o handel czarnymi niewolnikami, mianowicie na podstawie ksiąg handlowych, które zobowiązane było prowadzić, każde miasto w ameryce, czarnoskóry profesor udowodnił, że 96 procent statków handlujących niewolnikami  należało do ży-mian, jest u nas także artykuł na ten temat sprzed bodajże trzech lat, więc nie będę go powtarzała. A kto zarządzał  niewolnictwem w starożytnym Rzymie, gdzie żaden cezar nigdy długo się nie ostał jeżeli występował przeciw lichwie i niewolnictwu. Spektakularna sytuacja, to zamordowanie  Juliusza Cezara (oficjalnie- a nie jak często to bywało skrytobójczo), on to chciał wyrzucić z Rzymu lichwiarzy, oczywiście „ICHNI” przekaz historyczny podaje zupełnie inne powody.

Przy tej okazji koniecznym jest wspomnieć ptahy, anubisy, izydy, sokary to nie są żadne staroegipskie bóstwa, to są imiona demonów, które wykończyły lud Egipcjan, szlachetny i mądry lud.

Dam Wam jedną radę popatrzcie sobie na figurkę rzekomo staroegipskiego bóstwa sokar i porównajcie z figurką oskara nagrody filmowej ży-mskiego hollywoodu, wyglądają prawie tak samo: rzekomo staro egipski sokar i hollywoodzki oskar, czytany na wspak sokar, czyli imię demona. Tytułem ciekawostki taką figurkę oskara(sokara) wręczył osobiście wiadomo jakiej nacji aktor schon penn -mister „zelęskiemu”….A więc demon sokar(oskar) zawędrował na ukrainę, wreszcie. Sokar demon patronujący zepsuciu poprzez sztukę.

Wszelkie babilony, fenicje, to byli „ży- mianie”, zupełnie tak samo jak współcześnie potrafią być prawie każdą nacją, jedynie nie upodobnią się do rasy żółtej, w tym wypadku mogą zastosować jedynie przekupstwo…

Na ten moment to raczej większość orientuje się jakie  pochodzenie ma ekipa rządowa stanów wraz z bidenem, kanady wraz z trudeau, francuska wraz z macronem, większość niemieckiej wraz z scholzem, najciekawiej zaś ma się sprawa z nowym premierem anglii, rischi sunak, imigrant z indii, ale media cały czas podkreślają , że jego życiorys jest podobny do życiorysu billa gatesa i jak wiedzą postronni – nie tylko życiorys …..

Polecam przemyśleć dlaczego obecny rząd Indii zamiast świętować objęcie przez „swojaka” rządów tak znaczącego państwa jak anglia, raczej dystansuje się od tego pana. Postanowione bowiem jest aby to on przejął indie w przyszłości i przy okazji „przemeblował” Azję- to „ich” scenariusz, przyznajcie sami -Sławjanin by tego nie wymyślił.

Natomiast wracając do ekip rządzących, nasi podwykonawcy, są również jedynie jednego słusznego pochodzenia. Nie mówiąc o panu zdobywcy oskara zelenskim z ukr. czy niejakiej premier Mołdawii maji sandu, oprócz Serbii, której przywódcą jest prawdziwy Serb to  wszystkie inne kraje europy są zarządzane przez reprezentantów jedynej i słusznej rasy.

A teraz spróbujcie powiązać pewne sprawy, otóż mamy takiego pana jak Stoltenberg, który jest obecnie sekretarzem  generalnym nato, a był swego czasu premierem Norwegii ( oczywiście z niego taki Norweg jak  ze mnie aborygenka).

I otóż ten pan miał pewnych współpracowników rzeczywistych Norwegów, którzy chcieli „w Norwegii działać po norwesku, czyli parafrazując naszego wielkiego Dmowskiego – byli norwegami i chcieli mieć norweskie obowiązki”. Aczkolwiek nie dokończyli swego dzieła, bo akurat ich dzieci, nastolatki pojechały( wszystkie razem)na wspólny obóz, na wyspę utoya, gdzie wybił ich niejaki brejvik, który przy okazji zabił 77 osób, cynicznie dodam – dla towarzystwa.

Wyspa dziwnym trafem była otoczona służbami (świadkowie szybko się z tego wycofali ale i tak już nie żyją) i nie zdążyły jakoś te służby brejwiczkowi przeszkodzić? Pomyślmy- nawet w amoku czy pod wpływem narkotyków, czy czego tam jeszcze, może jeden człowiek załatwić 20 osób naraz, no będę rozrzutna-30 osób ale nie 77 (jaka fajna kabalistyczna liczba, niektórzy określają ja jako dwie siekiery).Wykonawstwo było dziełem  służb, według świadków, brejwik tylko celował… Dzieciaki vipów norweskich były zbyt ważne aby pozwolić tutaj na improwizację….Jak możemy się domyślić zdruzgotani rodzice, byli współpracownicy pana stoltenberga wycofali się z polityki. Radzę poszukać i porównać,  jak to  przedstawiono wówczas w mediach.

Oczywiście sam pan stoltenberg się rozwinął i dziś nam sekretarzuje w tak „zacnej” organizacji jak nato.

Podobne kwiatki ostatnio zdarzają  się nierzadko w ameryce, (władze chcąc zabrać broń amerykanom, bardzo często używają do tego rzekomych amokowców, którzy wpadają do szkół wybijając, bezbronne dzieciaki). Niemniej coraz częściej ocalałe ofiary zeznają, że  strzelali jacyś „inni panowie”. Policja jak zwykle nie daje wiary, a prawdy się nie dowiemy bo „napastnik”, ginie w odpowiednim czasie.

Jest to prawda stara jak świat jeżeli władze zamierzają wprowadzić jakieś mogące budzić zastrzeżenia plany, skierowują uwagę społeczeństwa w zupełnie innym kierunku  np. mieliśmy przyjąć miliony braci w banderze, to epatowało się aborcjami, prawami gejów czy kłótniami w europarlamencie, patetycznie grożąc wyprowadzeniem Polski z unii.

Natomiast na chwile obecną modne jest przekonywanie w polin, aby zagłosować, że Rosja to państwo terrorystyczne. Nota’bene dla mnie terrorysta to władze, które wysyłają osobników aby grzebali w moim piecu sprawdzając czy odpowiada on normom pod względem emisji dwutlenku węgla.

Swoją drogą bardzo mnie to dziwi, że tak im przeszkadza dwutlenek węgla, przecież oni chyba pochodzą stamtąd gdzie buzuje wieczny ogień to i dwutlenku węgla tam ci dostatek… 

Szanowny pan harrari o dźwięcznym włoskim nazwisku, piszący świetnie po hebrajsku potwierdził to co wyżej napisałam, że należy odwracać uwagę społeczeństwa od rzeczywistych celów władzy, mało ważnymi ale spektakularnymi wydarzeniami. Czyli jak w historii z dzieckiem i zupką- patrz, patrz dzieciątko samolocik leci i w tym czasie w otwartą buźkę – łychę z nielubianą kaszką, aczkolwiek dziecku jedynie kaszkę podstępem wmusili a nam łychę trucizn wszelkiego rodzaju.

Z okazji Narodzin Syna Naszego Boga, życzymy wszystkim naszym kochanym czytelnikom oraz wszystkim budzącym się Sławjanom Światła, spokoju i radości a także wzajemnej miłości i ciepła. Niech nasza sławjańska brać się rozrasta i stawia tamę złu, mając za sobą Błogosławieństwo Boga.

Na Nowy Rok, który nazwano rokiem 2023, wbrew wszystkiemu bądźcie szczęśliwi i wzrastajcie w wibracjach!

Sława Sławajanom

„My Słowianie”

Marzanna

48 komentarzy

 • Quo vadis narody?!

  DO TEGO! :

  https://www.facebook.com/dariusz.gowar/videos/546855650839588?idorvanity=1518911738127276

  Już się zabierają za ten “raj podatkowy” (czyli JESZCZE nie wyżynają Nas OTWARCIE…!) Skopiuję wszelkimi metodami ten film jako OSTRZEŻENIE!

 • Jest mi dziś strasznie smutno… zobaczcie jaką miałem wymianę zdań na yt z pewnym Rosjaninem… podam tłumaczenie, które mi wyskoczyło pod spodem… To było pod filmem na youtube “Książę Włodzimierz”

  Co gorsza – pewien Rosjanin z Samary widzę, że również się nie odzywa od jakiegoś czasu… nie było jednak niczego w czym mógłbym mu zrobić ujmę…

  https://www.youtube.com/watch?v=VCY2cAQ-A9I&lc=UgzMV_0PuCY1Pl2o1bt4AaABAg.9k_FRr8nIX49l1aIA2g-6S

  … Igor Melnichenko: “Не брат ты нам, лях.

  Не, ты вражина для нашего народа. Лыжный курорт с российским блоггером Михаилом Литвином в Польше тому пример.
  То мы у вас монголы, то пишете обратное. Хватит лицемерия!”

  tłum:

  Nie jesteś naszym bratem, Lach.

  “Nie, jesteś wrogiem dla naszego narodu. Ośrodek narciarski z rosyjskim blogerem Michaiłem Litwinem w Polsce jest tego przykładem.
  To my mamy Mongołów, to piszecie odwrotnie. Dość hipokryzji!”

  Na co odpisałem (tłumaczyłem z Yandex, niestety nie znam rosyjskiego, jedynie po łebkach, odpowiedziałem dziś…):

  I Voymir: “а ты думаешь, что все ляхи враждебны русским?! Есть у нас и такие, как я, – которые против масонов из Варшавы!….! И нам-истинным ляхам не нравится, что на братьев-славян из России нападают по всему миру, потому что они противостоят бандеровскому и гитлеровскому нацизму, от которого, защищая Европу почти столетие назад, славяне из тогдашнего СССР – отдали жизни ваши отцы и деды кровь и страдания!!! Так что не бросайте меня в один мешок с ослепленными дураками, которых я все-таки должен назвать своими соотечественниками!!! Я все еще поддерживаю вас, русские, потому что я считаю вас братьями! Я знаю, что гнилой Запад все искажает, направляя яд против вас! Я с вами, несмотря на то, что вы только что плюнули на меня, несмотря на то, что я не виноват перед вами!!!”

  tłumaczenie z tekstu mojego:

  II “a TY myślisz sobie, ze WSZYSCY Lachowie są WRODZY Rosjanom?! Są U Nas I TACY jak JA – którzy są przeciwko MASONOM z Warszawy!….! I Nam – PRAWDZIWYM Lachom NIE PODOBA się, że Bracia Słowianie z Rosji są atakowani na CAŁYM ŚWIECIE ponieważ sprzeciwiają się BANDERYCKIEMU i HITLEROWSKIEMU NAZIZMOWI, przed którym BRONIĄC Europę prawie WIEK TEMU Słowianie z ówczesnego ZSRR – ODDALI ŻYCIE WASI OJCOWIE I DZIADOWIE krew i cierpienie!!! Nie wrzucaj więc Proszę mnie do jednego wora z ZAŚLEPIONYMI GŁUPCAMI, których MUSZĘ jednak nazwać moimi RODakami!!! Nadal Wam SPRZYJAM Rosjanie Bo i Was uważam za BRACI! Wiem, że ZGNIŁY ZACHÓD PRZEINACZA WSZYSTKO KIERUJĄC JAD PRZECIWKO WAM! JESTEM Z WAMI – pomimo, że WŁAŚNIE mnie oplułeś pomimo że JA Ci NIE ZAWINIŁEM!!!”

  III tłumaczenie mojego tekstu: ”
  ​ @ Игорь Мельниченко и весь этот “Литвин” для меня мерзкий, ядовитый предатель!! Как и все остальное обрезанное племя здесь, в польском-которое они уже переделывают при молчаливом согласии баранов на “По-Лин”

  Неужели, Игорь, вы думаете, что мы все ляхи вам враждебны???
  – толпа. Русские

  III a – Voymir: “@Igor Melnichenko A ten cały “Litwin” JEST DLA MNIE PARSZYWYM, JADOWITYM ZDRAJCĄ!! JAK CAŁA RESZTA OBRZEZANEGO PLEMIENIA TUTAJ w Polsce – którą JUŻ przerabiają przy milczącej zgodzie baranów na “PO-LIN”

  NAPRAWDĘ Igorze myślisz, że MY WSZYSCY Lachy jesteśmy WAM wrodzy??? – tłum. Lach

  ​ @ Игорь Мельниченко и весь этот “Литвин” для меня мерзкий, ядовитый предатель!! Как и все остальное обрезанное племя здесь, в польском-которое они уже переделывают при молчаливом согласии баранов на “По-Лин”

  Неужели, Игорь, вы думаете, что мы все ляхи вам враждебны???
  – толпа. Русские”

  Voymir: “”

  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  NA SZCZĘSCIE Igor przeczytał to co napisałem – z początku myślałem, że to będzie przykre wszystko lecz! :

  Igor Melnichenko
  Igor Melnichenko
  7 dni temu
  Не, ты вражина для нашего народа. Лыжный курорт с российским блогером Михаилом Литвином в Польше тому пример.
  То мы у вас монголы, то пишете обратное. Хватит лицемерия!

  Odpowiedz

  Voymir
  44 minuty temu
  а ты думаешь, что все ляхи враждебны русским?! Есть у нас и такие, как я, – которые против масонов из Варшавы!….! И нам-истинным ляхам не нравится, что на братьев-славян из России нападают по всему миру, потому что они противостоят бандеровскому и гитлеровскому нацизму, от которого, защищая Европу почти столетие назад, славяне из тогдашнего СССР – отдали жизни ваши отцы и деды кровь и страдания!!! Так что не бросайте меня в один мешок с ослепленными дураками, которых я все-таки должен назвать своими соотечественниками!!! Я все еще поддерживаю вас, русские, потому что я считаю вас братьями! Я знаю, что гнилой Запад все искажает, направляя яд против вас! Я с вами, несмотря на то, что вы только что плюнули на меня, несмотря на то, что я не виноват перед вами!!! – RUS.

  a TY myślisz sobie, ze WSZYSCY Lachowie są WRODZY Rosjanom?! Są U Nas I TACY jak JA – którzy są przeciwko MASONOM z Warszawy!….! I Nam – PRAWDZIWYM Lachom NIE PODOBA się, że Bracia Słowianie z Rosji są atakowani na CAŁYM ŚWIECIE ponieważ sprzeciwiają się BANDERYCKIEMU i HITLEROWSKIEMU NAZIZMOWI, przed którym BRONIĄC Europę prawie WIEK TEMU Słowianie z ówczesnego ZSRR – ODDALI ŻYCIE WASI OJCOWIE I DZIADOWIE krew i cierpienie!!! Nie wrzucaj więc Proszę mnie do jednego wora z ZAŚLEPIONYMI GŁUPCAMI, których MUSZĘ jednak nazwać moimi RODakami!!! Nadal Wam SPRZYJAM Rosjanie Bo i Was uważam za BRACI! Wiem, że ZGNIŁY ZACHÓD PRZEINACZA WSZYSTKO KIERUJĄC JAD PRZECIWKO WAM! JESTEM Z WAMI – pomimo, że WŁAŚNIE mnie oplułeś pomimo że JA Ci NIE ZAWINIŁEM!!! – Lach.

  Odpowiedz

  Voymir
  40 minut temu
  ​ @Igor Melnichenko A ten cały “Litwin” JEST DLA MNIE PARSZYWYM, JADOWITYM ZDRAJCĄ!! JAK CAŁA RESZTA OBRZEZANEGO PLEMIENIA TUTAJ w Polsce – którą JUŻ przerabiają przy milczącej zgodzie baranów na “PO-LIN”

  NAPRAWDĘ Igorze myślisz, że MY WSZYSCY Lachy jesteśmy WAM wrodzy??? – tłum. Lach

  ​ @ Игорь Мельниченко и весь этот “Литвин” для меня мерзкий, ядовитый предатель!! Как и все остальное обрезанное племя здесь, в польском-которое они уже переделывают при молчаливом согласии баранов на “По-Лин”

  Неужели, Игорь, вы думаете, что мы все ляхи вам враждебны???
  – толпа. Русские

  Odpowiedz

  Voymir
  21 minut temu
  ​ @Igor Melnichenko Они поссорились с нами-вы с нами! Русских с ляхами-а когда-то мы были одним народом!

  У вас теперь своя страна! И вы сражаетесь, чтобы удержать его!

  У нас есть внутренний враг-который подкрался много веков назад-теперь это заметно! Есть много таких у нас, кто это видит-теперь эти мерзавцы пустили в нас чуму, что они вроде “беженцы”!!! Такие же беженцы, как я растафарианец! ;/

  Нацизм и отчуждение в худшем виде, от которого мой дед бежал здесь 85 лет назад!!

  Я не твой враг, хотя ты, очевидно, считаешь меня таким!…

  Я поддерживаю Вас и Вашего лидера Владимира Путина и всех лидеров Востока, которые его поддерживают!!! Я с вами, и мои братья и сестры тоже с вами!! Настоящие! Не стоит думать, что все в польской стране – ваши “враги”.!! Мы бы с удовольствием положили конец этому Варшавскому террору! Но мы слишком слабы!

  Скоро лагерь в Освенциме-27 января будет отмечаться печальная годовщина, а масонские политики будут использовать эту дату освобождения этого лагеря Аушиц для политических махлоев, чтобы навредить Российской Федерации и вам-русским!!

  МНОЙ
  Я
  С ВАМИ!!!… tłum ROS
  —————————–
  ONI Nas skłócają ZE SOBĄ – Was z nami! Rosjan z Lachami – A KIEDYŚ BYLIŚMY JEDNYM LUDEM!

  Wy macie teraz swój własny kraj! I walczycie by go utrzymać!

  U NAS jest WRÓG WEWNĘTRZNY – który WKRADŁ się wieki temu – TERAZ JEST TO ZAUWAŻALNE! Jest wielu takich u Nas którzy to widzą – teraz te PARSZYWCE wpuściły DO NAS zarazę, że niby “uchodźcy”!!! TACY Z NIC UCHODŹCY jak ze mnie RASTAFARIANIN! ;/

  NAZIZM i zbydlęcenie w najgorszej postaci, przed którym mój DZIAD uciekał aż TUTAJ 85 lat TEMU!!

  Nie jestem TWOIM WROGIEM, pomimo, że widocznie ZA TAKIEGO MNIE UZNAJESZ!…

  Popieram Was i Waszego Przywódcę Władimira Putina i wszystkich przywódców Wschodu którzy GO popierają!!! JESTEM Z WAMI i moi Bracia i Siostry TEŻ SĄ Z WAMI!! Ci prawdziwi! NIE ULEGAJCIE WRAŻENIU, że wszyscy w Polsce są waszymi “wrogami” !!! Położylibyśmy temu najchętniej kres temu terrorowi z Warszawy! Ale jesteśmy ZA SŁABI!

  Niedługo obóz w Oświęcimiu – 27 stycznia będzie miał smutną rocznicę a masońscy politykierzy będą tę datę wyzwolenia tego obozu Auschitz wykorzystywać do politycznych machlojów BY zaszkodzić Federacji Rosyjskiej i Wam – Rosjanom!!

  JA
  JESTEM
  Z WAMI!!!…

  Odpowiedz

  Wyróżniona odpowiedź
  Igor Melnichenko
  Igor Melnichenko
  11 minut temu
  @Cezary Walaszek тогда приношу свои извинения.

  1

  Odpowiedz

  Cezary Walaszek
  Cezary Walaszek
  2 minuty temu
  @Igor Melnichenko CIESZĘ SIĘ – TRZYMAJ SIĘ BRACIE – I NIE ULEGAJ ZŁUDZENIU ŻEŚMY WAM WRODZY!! <3

  Odpowiedz

  Voymir
  1 minutę temu
  @Igor Melnichenko Я РАД, – ДЕРЖИСЬ, БРАТ, – И НЕ ПОДДАВАЙСЯ ИЛЛЮЗИЯМ, ЧТО МЫ ТЕБЕ ВРАЖДЕБНЫ!! <3 tłum

  • Voymir, dzięki za linki, niestety o podatkach już „pożarło”- nie wyświetla się, drugi o wsadzaniu do psychiatryków mnie akurat nie dziwi pisaliśmy o tym kilka lat temu, że planują do 2050 roku od 50 do 60 procent białej nacji „zachorować” na choroby psychiczne. Niemniej niech ludzie wiedzą, że polińskie rządy podwykonawcze chcą zacząć od nas, super!
   Jeżeli chodzi o Twoją wymianę komentarzy z Melniczenko, to muszę stwierdzić, że reprezentują merytoryczny, wyczerpujący i spokojny poziom z Twojej strony. Tak trzymaj, bo z pewnością przeczytało go mnóstwo Rosjan.
   Natomiast podejrzewam, że pan Melniczenko może być litwakiem lub kryptoukrem, ponieważ tylko u tych dwu nacji słowo „Lach” wzbudza taką wściekłość. Mogłam coś nie zrozumieć, ale dla mnie facio brzmi jak piąta kolumna, czyli od judzenia Rosjan na Lachów, równolegle w Polsce jego kumple judzą Polaków na Rosjan. Nie mówię, że tak jest ale, że dla mnie tak wygląda, że to jednak nie rdzenny Sławjanin Ruski. Niemniej świetnie, że angażujesz się w tego typu sprawy. Życzę Ci spokojnego 2023, w każdym razie lepszego niż poprzedni.

   Marzanna

 • Witaj Marzanno, witam wszystkich, ciekawe czy się ze mną zgodzicie ,że w Turcji została użyta broń klimatyczna, czyli znowu mośki w akcji. To niedługo chyba Erdogan posiedzi na paru stołkach naraz. Nie byłem zwolennikiem jego polityki chociaż w pewien określony sposób facet budził moją sympatię. Pozdrawiam Was Słowianie

  • Nieżyd Oskrzeli, przepraszam, że tak późno odpowiadam ale dopiero wrzucam mój artykuł. Problem trzęsienia ziemi w Turcji co prawda lekko już przedawniony. Jednakże używanie broni klimatycznej jest jak najbardziej na czasie . Twoje domysły są słuszne, naukowcy zwrócili uwagę, że trzęsienie ziemi w Turcji było jakieś dziwne, ponieważ było zbyt płytko pod powierzchnią ziemi aby mieć taką moc, oczywiście szybko zamknięto tym ekspertom buzie, czyli oznacza to że mieli racje. Po prostu trzeba było potrząsnąć Erdoganem i tyle, nikt nie będzie wyrastał ponad usrael. Pozdrawiam

   Marzanna

  • Voymir, wielkie dzięki za wszystkie linki, pomimo że te tematy poruszała głównie Wnuczka w przepowiedniach, ale jak widzę większość mogła zapomnieć lub pominąć. Więc potwierdzenie tych informacji to świetna sprawa, w dodatku dobrze jest wiedzieć, że są ludzie którzy mają nie tylko otwarte głowy ale podejmują też działania. Niestety jest to trochę późno. Julian Assange o tym wszystkim informował, niestety mało kto było zainteresowany.
   Aczkolwiek cieszy nas każda osoba działająca w sferze antymatrix a konkretnie w antymasońskiej. Cieszy, że jest paru odważnych chłopaków, niech im bogowie sławjańscy sprzyjają.
   O wysyłaniu do psychiatryków też pisaliśmy już dawno, ponieważ w obozach elektronicznych są przygotowywane takie oddziały, zresztą to nic nowego za komuny tego typu sytuacje miały miejsce dla niepokornych, powtarzamy to jak mantrę „co było to i będzie”. Jeden link niestety się nie wyświetlił, co do szczypaw to będą przymuszać jak rozpuszczą inne „wirusy”, dla nas obudzonych jest oczywistym, że nie zdecydujemy się na znak Bestii.
   Jeżeli chodzi o astrologię to może ktoś Ci odpowie, bo ja jestem zbyt logiczna i nie wierzę, że jakakolwiek wróżka ma możliwość zaglądnięcia w przyszłość, skoro na okrągło one wszystkie bajdurzą o karmie i reinkarnacji, jeżeli można to w prosty sposób sprawdzić u uczciwego hipnotyzera.
   Byłoby zbyt piękne by mogło stać się prawdziwym, aby suwerenom zostawili majątki. Natomiast Wnuczka twierdzi , że powoli przychodzi nasz czas, ale to już ona sama o tym napisze, niemniej z ucisku jeszcze nie wychodzimy, czyli pewnie zdążą nam „dołożyć”.
   Zachęcamy do przesyłania linków, nawet jeżeli my coś skrytykujemy, ponieważ mnóstwo naszych czytelników ze względu na czas nie może zawsze surfować po internecie i raczej sugerują się nami, więc niech mają skoncentrowane różne info w jednym miejscu. Jeżeli jakieś tematy do wnuczki to pisz pod jej artykułami.

   Nie sądzę, że będą szczepić już od stycznia przymusowo, z gotówką może być różnie. Poza tym zachowaj spokój, po prostu odmówisz szczepienia i tyle. Szczerze w to wątpię, że przyjmiesz jakiś specyfik i Ci pomoże. Dziwię się tym wszystkim, którzy teraz panikują, przecież Wnuczka już siedem lat temu pisała o znaku Bestii, a na internecie puściliśmy to zaraz jak tylko internet w Polsce zaczął funkcjonować. To są, lub właśnie nadchodzą czasy selekcji, każdy na swój sposób pewnie odczuwa strach, przede wszystkim dlatego, że mamy dzieci, ale dlatego tym bardziej musimy go pokonywać. Zobaczysz staniesz na wysokości zadania. Damy radę.
   Pozdrawiam

   Marzanna

   • Oooo Stwórco, co za ULGA, że odpowiedziałaś Marzanno! Dziękuję za odpowiedź, NAPRAWDĘ dziękuję! W moim życiu się nie dzieje najlepiej, bardzo jest przytłaczające… I wszystko potęguje samotność. To ulga PRAWDZIWA, że nie jest tak źle jak mi się wydawało … :O

    Dziękuję Tobie za dawno temu udzielone odpowiedzi, które niestety karygodnie umknęły…

    Ja się nie poddam! Choć noc ta była koszmarna – JA SIĘ NIE PODDAM! Wiem, że tego co reprezentuję sobą i reprezentowałem całe moje życie – WARTO BRONIĆ – a NAWET umrzeć Z MIECZEM W DŁONI –

    Bo ZŁO się ZWALCZA a nie “TOLERUJE”!!!

    SŁAWA I CHWAŁA WALECZNYM SŁAWIANOM!!!

 • PS: o czym PP nie może powiedzieć…? ja się pytam?…

  • Chiński rząd ujawnił również amerykańskie plany rozmieszczenia genetycznie zmodyfikowanej broni przeciwko „europejskim Aryjczykom” i innym rasom.

   • Czyli zaczyna się dziać to, co mówiła Wiedźma Wnuczka.

    • Carnac, Zielonooka w temacie wirusa może być to i to albo na razie placebo-wirus dla podniesienia poziomu strachu, niemniej z dochodzących nas wieści „pracują” nad wzmocnieniem czarnej ospy, to była potworna choroba. Niemniej muszą popracować nad silniejszą jej edycją bo ta stara ponoć na współczesne społeczeństwa za słabo by podziałała, ku pocieszeniu- wiele ich starych „wynalazków” najzwyczajniej „zwietrzało”. Pracują nad tym w laboratorium w port downton w anglii.
     Pozdrawiam

     Marzanna

     • Marzanno – chciałbym się Ciebie zapytać – czy takie przemówienie:

      “a Hycler to kim był…?

      Jak doszedł do władzy niby…?

      Myślicie, że jak już się zainstaluje to dziadostwo tego rodzaju – to można je bez Raida wykurzyć?…

      Bo JAK SIĘ JUŻ w tej D***E ugoszczą – i poczują smród swojego ULUBIONEGO feromonu – gnojenia i upadlania kogoś, niszczenia, “władzowania” komuś – to bez od*****ia pogłowia tego tałatajstwa – NIE UJEDZIESZ… wtedy jest “ALBO my ALBO oni”…

      Takie przebiurvy idą właśnie po trupach, mi nie podoba się na przykład ani obecność Brauna gdziekolwiek ani “AZMIEGO…” a zwłaszcza w Suwerenach i Kamratach… Ja od początku patrzyłem z nadzieją na tych ugrupowań inicjatywy…

      I dlaczego KONIECZNIE Suwereni i Kamraci chcą być skłóceni – ja się pytam…? DLACZEGO WY chcecie koniecznie być SKŁÓCENI…?… Ja POPIERAM I Suwerenów I Kamratów i g***o mnie obchodzi co “przywódcy” “chcieliby-” – “Przywódcy” niech się napierdzielają z “Przywódcami”

      Mamy cały galimatias i każdy do swojego ugrupowania nagrabia!

      CZY NIE POWINNIŚMY dla dobra wspólnego – wszyscy STULIĆ dzioby – jeśli zależy Nam na Wspólnym Dobru BEZ żonkili w KNESEJMIE…?!

      Takie to me(n)dialne dla was? Gwiazdorzenie?

      Nie mówię do konkretnych z WAS – mówię TUTAJ do CAŁEGO WASZEGO ZGROMADZENIA!!! –

      Czyli MÓWIĘ i do Potockich i do Olszańskich i do Osadowskich i do “oburzonych” “Pacyfikatorów” i do “Pancernych” i Sendeckich!!! I Różańskich i Niewoli i Bustowskich I każdego co się wypowie! Nawet do przebiurev obrzezanych: Brauna, Jakiego, Koorvina, Menczenów i reszty…! Przebiurvy Kołodziejczaka co się sprzedał za cenę roślin okopowych pewnie co teraz będą wykopywane!

      Nie wskazuję NA konkretnie jednego co mi się “nie podoba, bo onnn…” – MÓWIĘ O WAS WSZYSTKICH!!!

      Skoro niby jesteście PATRIOTAMI!!! – to CO właśnie ROBICIE…?…

      WSZYSCY ROBICIE TUTAJ KVRVVIX TOTALNY…!!!

      Jeden na drugiego naskakuje, a dostaje od – czwartego!

      Jeśli ŻADEN nie chce ZGODY pro publico bono – to znaczy DLA MNIE – Polaka – że chce ujadać!

      A to SŁUŻY JEDNEMU PLEMIENIU OBRZEZANEMU…!

      SŁUŻYCIE MU…?!

      Bo Ja NIE!!!”

      Proszę przeczytać je od pierwszego słowa do ostatniego – ufam Twojemu rozeznaniu… – Mam ochotę wysłać to IM WSZYSTKIM… Zapytuję więc wpierw Was kochane Wiedzące… czy to odniosłoby skutek – mogłybyście skoro znacie Pana Olszańskiego przekazać mu w moim imieniu te słowa? Ja, prosty żuczek należący do Suwerenów i będący jednako z Kamratami – Kamratem – zbierałem dla nich podpisy w Gnieźnie, moim mieście na dniach, ja o to Was uprzejmie proszę i podam wszystkie swoje dane Wam na maila. Jestem gotów na konfrontację w 4 oczy z każdą z tych wymienionych osób! Na ubitej ziemi i wysłuchać ich racji i konfrontacji – lecz NIE przekrzykiwania i wzajemnego UJADANIA… – takie coś mam zamiar również wysłać Panu Potockiemu i każdemu z tych co się w pewnym miejscu nawzajem obsypywali dziadostem delikatnie mówiąc…! Co zrozumiałaś proszę – jeśli możesz to wyrazić – i co wyczułaś w tych słowach – proszę o poddanie tych słów ocenie…

      Sława…!

  • Carnac, wielkie dzięki za linki. Chińczycy wiedzą jeszcze więcej niż chcą powiedzieć, to z ich źródeł mamy np. obecną wiedzę, że na ten czas w Polsce żyje zaledwie 17 procent Lachów czyli prawdziwych Sławjan, reszta to mieszańce, naród wybrany i uhańcy przywiezieni tu w ramach akcji Wisła zaś w Rosji jest 22 milionów ży-mów.
   Smutna to prawda, bo nawet gdyby reprezentant Chin oficjalnie zwrócił się do Polaków i ich ostrzegł to większości by to nie zainteresowało, ponieważ podskórnie nie czuje sławjańskich genów. Natomiast nie wiedzą, że nawet jeżeli ktoś ma ich tylko od 10 do 20 procent, to jego koniec nastąpi równie szybko, no może kilka lat odwlecze się to w czasie..
   Zatem na ten moment ta część społeczeństwa powinna się otrząsnąć z marazmu i zorganizować, tym bardziej, że masoneria dała i daje jasny przekaz- góra 1miliard ma prawo do życia na planecie. Zachęcamy Cię do przesyłania linków.
   Pozdrawiam

 • Za artykułem CHORYCH PSYCHICZNIE PSYCHOPATÓW…: https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/MZ-zaostrzy-kary-za-uchylanie-sie-od-szczepien-Mandaty-zamiast-dlugiego-postepowania-egzekucyjnego,246417,6.html

  Wysmażonym niedawno bo 06 czerwca 2023… JAKŻE dzielnie sobie poczynają te nie-Nasze ZWYROLE… (niech mi jeszcze DAMIANEK jeden z DRUGIM śmie powiedzieć coś o wybaczaniu ZWYRODNIALCOM…!…)

  “MZ zaostrzy kary za uchylanie się od szczepień. Mandaty zamiast długiego postępowania egzekucyjnego
  Autor: Monika Chruścińska- Dragan • Źródło: Rynek Zdrowia • 06 czerwca 2023 06:00 • Aktualizacja: 06 czerwca 2023 09:50

  Mandat zamiast wieloetapowego postępowania egzekucyjnego. W ten sposób Ministerstwo Zdrowia (MZ) planuje uprościć karanie uchylających się od obowiązku szczepień. Wdroży także wymóg prowadzenia elektronicznej karty szczepień. – To istotnie poprawi monitorowanie poziomu wyszczepienia – zapowiedział Dariusz Poznański, dyrektor departamentu zdrowia w MZ.

  Przybywa rodziców, którzy uchylają się od zaszczepienia swoich dzieci

  Dlatego Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić kilka rozwiązań, które mają uszczelnić system monitorowania realizacji obowiązkowego kalendarza szczepień

  Wdroży obowiązek elektronicznej karty szczepień i zmieni formułę postępowania egzekucyjnego

  Projekt nowelizacji przepisów “przeszedł uzgodnienia międzyresortowe i będzie przedmiotem obrad Rady Ministrów w niedługim czasie”

  Przewiduje także rozszerzenie uprawnień w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień u osób dorosłych przez farmaceutów

  Szczepienia. MZ zapowiada elektroniczną kartę szczepień i egzekucję kar w nowej formule
  O przyszłości szczepień ochronnych w Polsce dyskutowali 5 czerwca w Senacie eksperci, parlamentarzyści i przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Chcieli wiedzieć, gdzie są materiały promujące program bezpłatnych szczepień przeciw HPV, co dalej ze szczepieniami przeciw COVID, kiedy resort rozszerzy kompetencje farmaceutów i jak zamierza rozwiązać kwestię finansowania szczepień zalecanych dla dorosłych w kolejnym sezonie.

  Reprezentujący MZ Dariusz Poznański zapowiedział z kolei kilka rozwiązań przewidzianych przez procedowany aktualnie w rządzie projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, które mają w założeniu uszczelnić system monitorowania realizacji obowiązkowego kalendarza szczepień.

  – Przede wszystkim wprowadzi obowiązek elektronicznej karty szczepień. W chwili obecnej jest ona fakultatywna, natomiast co do zasady występuje jeszcze w formie papierowej. To w sposób bardzo istotny poprawi nam monitorowanie poziomu zaszczepienia u dzieci i młodzieży. Nie będziemy musieli już polegać na rocznych raportach z podstawowej opieki zdrowotnej – zapowiedział dyrektor departamentu zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

  Zmienią się także przepisy w zakresie postępowania egzekucyjnego, które kierowane jest do rodziców, którzy nie wywiązują się z obowiązku szczepień. Resort planuje uprościć go i przejść z rozbudowanego, wieloetapowego postępowania, które jest realizowane na kilku szczeblach administracji, na formułę mandatową.

  Rośnie bowiem odsetek osób uchylających się od szczepień. Jak wyliczył Poznański, stan wyszczepienia dwulatków przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi jest na poziomie 94 proc., polio – 94,1 proc., WZW typu B – 97,3 proc., gruźlicy – 97,7 proc., a odrze – 90,9 proc.

  Zapytany o to, jak zaawansowane są prace nad nowymi przepisami, poinformował, że projekt przeszedł już uzgodnienia międzyresortowe i “będzie przedmiotem obrad Rady Ministrów w niedługim czasie”.

  Przyznał także, że MZ rozważa zmiany w zakresie rozszerzenia katalogu szczepień ochronnych, przyznał, że rozpatruje wprowadzenie szczepienia przeciwko meningokokom w grupach ryzyka i zastosowanie w kalendarzu szczepionek wysokoskojarzonych. Nie przewiduje natomiast żadnych zmian w dotychczasowym schemacie organizacyjnym szczepień.

  W 2022 r. 6,3 tys. osób uchyliło się od szczepień. Sanepid wystawił 3 150 postanowień
  Obecny na komisji Krzysztof Saczka, główny inspektor sanitarny, wyliczył, że tylko w 2022 roku sanepid odnotował 6 399 osób uchylających się od szczepień.

  – Wystawiono 3 150 tytułów wykonawczych. Oprócz tego, że podejmujemy działania w drodze administracyjnej, staramy się także włączać we wszystkie akcje promujące szczepienia. Podjęliśmy na poziomie kilkunastu stacji próby uświadamiania osób uchylających się od szczepień, z jakim zagrożeniem mamy do czynienia. Niestety, z racji, że udział w spotkaniach jest dobrowolny, cieszą się znikomym zainteresowaniem – przyznał główny inspektor sanitarny.

  W kwestii wdrażanego program bezpłatnych szczepień przeciw HPV, poinformował, że inspekcja dystrybuuje preparaty. – W tej chwili mamy zapotrzebowanie na około 57 tysięcy dawek szczepionki dziewięciowalentnej i około 10 tys. szczepionki dwuwalentenej – wyliczył.

  Konieczne jest uproszczenie ścieżki pacjenta. Co dalej ze szczepieniem w aptekach?
  Sporo miejsca eksperci poświęcili zagadnieniu rozszerzenia kompetencji farmaceutów. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, chciała wiedzieć, co dalej ze szczepieniami w aptekach.

  – Potrzebne są rozwiązania prawne, które zabezpieczą pacjentowi możliwość dostępu do szczepienia w aptece i usługa będzie wykonana bezpłatnie – wskazała. – Za każdym razem prowadzimy negocjacje z Ministerstwem Zdrowia. Zakończyły się negocjacje poprzedniego sezonu. Moje pytanie, co z nowym sezonem?

  Ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych Marcin Balcerzak przedstawił natomiast założenia opracowanej do 2030 roku strategii. Jak wymienił postuluje się w nim rozszerzenie programu szczepień o osoby dorosłe, popularyzację szczepień wśród obywateli i uproszczenie ścieżki pacjenta. – Umożliwienie wykonywania szczepień w dogodnym dla niego miejscu, terminie, bezpłatnie i przy zachowaniu minimalnych wymogów formalnych – tłumaczył.

  – Przychodnie powinny mieć wyznaczane cele, z których osiągnięcie powinny być premiowane – przekonywał.

  O stworzenie kalendarza szczepień dla dorosłych postulował także dr n. med. Paweł Grzesiowski, specjalista pediatra i ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń.

  – Mamy coraz więcej preparatów dla dorosłych – w tej chwili w weszły szczepienia przeciwko półpaścowi, za moment będą szczepionki przeciwko RSV. Musi powstać w tym zakresie dalekosiężna strategia, ponieważ są to preparaty o dosyć istotnym ciężarze finansowym i dzisiaj żadnego emeryta czy rencisty może nie być stać na taki wydatek – tłumaczył.

  Zdaniem eksperta, jeśli chcemy, żeby dorośli zaczęli szczepić się na masową skalę, muszą pojawić się jasne zasady refundacji adresowanych dla nich preparatów.

  Dariusz Poznański zapewnił, że resort jest nastawiony pozytywnie do kontynuowania szczepień w aptekach.

  – Kwestia uprawnienia farmaceutów do kwalifikacji i wykonywania szczepień przeciw grypie została już uregulowana w przepisach i tutaj się nic nie zmieni. Tak jak wspomniałem jest przygotowany projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach, który zmienia także ustawę zakaźną i będzie rozszerzeniem uprawnień w zakresie kwalifikacji, wykonywania szczepień zalecanych u osób dorosłych przez farmaceutów i pielęgniarki. Jest to de facto przeniesienie i wzmocnienie tych regulacji, które testowaliśmy w czasie pandemii COVID – zapewnił. ”

  =========================================

  Przejdę do rzeczy, odnośnie tematu zawartego w treści zacytowanego pożal się artykułu… pomyślałem “k…@ – ZNOWU…!” – a NAPRAWDĘ się hamuję…

  Stąd krótkie pytanie do Sławian tutaj i Wiedźmiej Wnuczki…

  1. Mam córeczkę, na której wychowanie mam niewielki wpływ, niedawno zacząłem się zwracać o Boga-Stwórcy pomoc… o pomoc Niebios. Wspominałaś Wiedźmia Wnuczko jakiś czas temu, że “będę mógł zawalczyć na własnych zasadach o dobro dziecka, doradziłaś mi bym nie ruszał spraw lekarzy, bo mogę zaszkodzić sobie i swoim Bliskim…” tak zrozumiałem Twoją radę… przywołałem ją z pamięci. Nie miałem siły zabrać się za te sprawy w ciągu roku. Kompletnie. Życie słało mi kłody pod nogi jedna za drugą. Teraz zwolniłem się z pracy by zabrać się po kolei, powoli za to wszystko. Prezydent Potocki wspomina i jego kancelaria o jakowejś zapomodze, którą ma uruchomić w ciągu – licząc od teraz do dwóch miesięcy… Z tego co wiem ma zamiar przed wyborami WEJŚĆ w koalicję z PO (sic!) – by zaistnieć w Sejmie… tak to zrozumiałem “musimy wejść!” Nie wiem co z tego będzie, lecz nie zamierzam być nieuzbrojonym jak przyjdzie co do czego – teraz na dniach ruszyłem temat tego co masoneria nazywa “teoriami spiskowymi”… po kilkumiesięcznej przerwie. Buduję teraz relację z Córcią moją :* ^^ i moją kochaną Lubą…, która naprawdę od miesięcy staje na wysokości zadania, rozmawiamy na temat ślubu, o który co rusz się pyta Nasza Pociecha kochana… ^^

  Ale do rzeczy – niedawno skończyła 7 lat… i od dłuższego już czasu domaga się mojej obecności w Jej życiu… odpowiadam Naszej Amci pozytywnie, że jest to moim największym marzeniem, lecz nie ukrywam przed nią, że jest to cięzki dla Nas, dla Naszej RODziny temat. Wie, że tata jej nigdy nie okłamał, otwarcie sprzeciwia się nieraz babci w temacie taty, ponieważ widzi, że wszystko zgodnie z logiką i Pravdą z tego co mówię – układa się w całość… Ania staje jak mówiłem na wysokości zadania i od bardzo długiego czasu wspiera mnie – a więc Nas we wspólnym dążeniu do stanowienia by być pełnowartościową RODziną… Ostatnio zarzuciłem własne plany figurkowe i zamierzam spełnić obietnicę na Dzień Ojca by dać Malutkiej obiecane, wybrane przez nią figurki z Warhammer 40.000 Malutka co rusz się pyta czy przyjadę, wtedy a wtedy…

  Trochę odbiegłem, ale to przyjemnie sprawia, że jednak chce się żyć…

  Mam pytanie jako Sławianin, i proszę na nie odpowiedzieć (Tak swoją drogą – Wiedźmia Wnuczko, jeszcze mam pytanie – czy wysyłałaś jak wspominałaś przy ostatnim razie, że napiszesz w mailu w odpowiedzi do mnie pewną treść… bo szukałem na skrzynce e-mail – lecz nie znalazłem…, jeśli była, to czy zechciałabyś wysłać na mail, na jakikolwiek Tobie widnieje, bo zafrasowany od razu szukałem… lecz nie znalazłem… ;/)

  – Jeśli przyjdą Źli Ludzie do mojej RODziny, chcąc mi ją odebrać, bądź w inny sposób skrzywdzić… – chciałbym otrzymać jasną, klarowną odpowiedź – co mogę zrobić jako Ojciec mojego dziecka i głowa RODziny, co mogę zrobić takim kreaturom, które przychodzą w jakikolwiek sposób skrzywdzić moich bliskich…? Jeśli przyjdą ich porwać, skrzywdzić, zabrać mnie, zabrać kogoś z RODziny, rozdzielić Nas w jakikolwiek sposób… Chciałbym poznać moje możliwości – czy powinienem był czuć jakiekolwiek wahania gdy psy masonerii przyjdą odebrać mi Dom – a więc nie 4 ściany – a Dom – czyli Ludzi, którzy tworzą miejsce gdzie Człowiek żyje…

  Ostatnio mam w planach w kilku krokach naraz zadbać o swoje życie duchowe – planuję też od dawna ruszyć na Ślężę… teraz dzięki rzuceniu “pracy” – mam na to czas. Czuję się nieskrępowany, wolny. Nadszedł czas działania. Zamierzam znaleźć Te miejsca…

  – Pytanie krótkie odnośnie artykułu.. czy oni ZNOWU zaczynają…?
  – Modlę się, przygotowywuję w piśmie napisane runicznie ważne dla mnie wersety. Powoli wdrażam się w zapoczątkowanie medytacji. Nie wiem czy to jest rychło w czas, czy za późno… Użyć chcę i używam (póki co sporadycznie) modlitw, które mi podesłałaś, dziękuję. Działają, pomagają mi bardzo.
  – Jakie jeszcze znaki powinienem był zaobserwowywać w otoczeniu jak Anielskie Pióra (w jaki sposób mógłbym zawrzeć taką umowę o której wspominałaś o znaku białego pióra, mogłabyś napisać coś więcej?)

  Zdraviam Was Sławianie!

  • Sława Voymir,
   Zacznę może od tematu szczepień. Postaram sie skrótowo to opisać.
   Nie jest on aż taki skomplikowany, jak się wydaje,jednak trzeba mieć nerwy ze stali, by nie szczepić dzieci. Prawo cały czas jest po stronie obywatela odnośnie szczepień. To urzędnicy (sanepidu, wojewoda) i lekarze łamią prawo przymuszając do szczepień lub nakładając grzywny. Lekarz ma obowiązek wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do szczepienia, czyli również wszelkie możliwe alergie na składniki szczepionki. Nikt tego w Polsce i na świecie nie zrobi. Jednak ustawa obowiązuje do wykluczenia tego. Wszystkie przeciwwskazania do szczepień są zawarte w charakterystyce produktu leczniczego (CHPL) każdej szczepionki, a lekarz jest winien to okazać. Każda rozmowę z nimi trzeba nagrywać zawsze.

   Odnośnie kolejnej części tekstu,
   Istnieją trzy powody, przez które możesz zabić drugiego człowieka i według STS nie odpracowujesz tego w kręgach, prawo Sławjan :
   1. Kiedy ktoś czyha na Twoje życie,
   2. Kiedy ktoś czyha na życie twoich bliskich,
   3. Kiedy ktoś chce Ci odebrać dom.

   • Aniołowie dają nam różne znaki, np
    1. Możesz zacząć znajdować w dziwnych miejscach pióra, monety, zagubione rzeczy.
    2. Możesz widzieć godziny bliźniacze (np. 12:12) lub lustrzane ( np. 21.12). Mogą to być ciągi liczbowe widziane jako suma pieniężna, rejestrację samochodów, napis na słupów itp. Np 1111, 2222 ,333, 44zl i 44gr
    3. Piosenki, które się “uparły ” i nie chcą wyjść z głowy. Może ten tekst jest akurat ważny na dany moment i jest odpowiedzią na pytania.
    4. Fajna synchronicznościa jest też to, że myślisz o kimś, a ta osoba dzwoni do ciebie ,albo pisze

 • Dziękuję Tobie Zielonooka Siostro za dane odpowiedzi, jest to wszystko ładnie wyłożone “kawa na ławę”, ja tylko tak skwapliwie zapytam o małe dopełnienie zagadnień: Jasno zostały wyrażone okoliczności w jakich mogę w obronie swojej i moich Bliskich pozbawić życia innego człowieka…, który będzie na nie nastawał… – 1. zaś – co z próbami uwięzienia mnie jako niewygodnego, jak stawienie oporu z użyciem siły wobec prób porwania za pomocą siły będzie odbierane przez Potęgę Światłości…? Próba porwania mojego dziecka/mojej ukochanej mnie/ ich rodzinie? Sytuacje mogą być naprawdę różne… Planuję przygotować się do takich sytuacji od strony duchowej oraz nazbierać środki służące obronie i powoli zabieram się za to. Część przydatnych rzeczy już mam.
  2. Czy ktoś mógłby wskazać mi lokalizację tych 25 wspomnianych przez Wiedźmią Wnuczkę Zasad Sławian? Kiedyś natykałem się na rozmaite opracowania i wykazy tychże. Chciałbym dotrzeć dokładnie do tych wspomnianych.
  3. Wiedźmia Wnuczka wspomniała w niedawnym artykule o tym, że Uriel był jednym z tych Archaniołów/aniołów, które wróciły do Światła Stwórcy…, lecz właśnie ich zakazał Arcywróg… Eklezjarchia. Bachory Kainowe… Za jaką sferę odpowiadać może Uriel?

  4. Twoje słowa gwoli klarowności o Zielonooka Siostro ze Sławian: “Aniołowie dają nam różne znaki, np
  1. Możesz zacząć znajdować w dziwnych miejscach pióra, monety, zagubione rzeczy.
  2. Możesz widzieć godziny bliźniacze (np. 12:12) lub lustrzane ( np. 21.12). Mogą to być ciągi liczbowe widziane jako suma pieniężna, rejestrację samochodów, napis na słupów itp. Np 1111, 2222 ,333, 44zl i 44gr
  3. Piosenki, które się “uparły ” i nie chcą wyjść z głowy. Może ten tekst jest akurat ważny na dany moment i jest odpowiedzią na pytania.
  4. Fajna synchronicznościa jest też to, że myślisz o kimś, a ta osoba dzwoni do ciebie ,albo pisze”

  1. Owszem, jak najbardziej zgoda, zauważyłem koincydencję i natknąłem się na takowe znaki – jednak się zastanawiam, czy skoro pieniądz – już dawno temu miałem taką refleksję – pióra jak najbardziej rozumiem jako znak będący zresztą swoistą wizytówką Niebios… a jednak… monety? Skoro stanowią narzędzie zniewolenia (choćby umysłowego) dla miliardów Ludzi dzisiejszej Ludzkości – choć oczywiście świadomość tego, że jesteśmy skąpani w tych brudnych energiach uzależnienia od materialnych rzeczy na pewno widnieje w cudownym zrozumiałem postrzeganiu okoliczności przez Naszych Opiekunów/ki – to jak byście moi Kochani wytłumaczyli jak mogę zrozumieć znak – jego interpretację, rozumienie czy postrzeganie pieniądza jako znak? Czy w jaki sposób mogę zrozumieć np białe pióro znalezione (najczęściej jedyne w okolicy 🙂 ) na drodze, czy też – jak mogę zrozumieć biało-szare czy biało-czarne lub innej barwy? Jak sądzicie? Widziałem masę również stron opisujących te zjawiska – z miejsca odrzucałem te, które uznałem za New Age – a były niestety takie…

  Co mogę zrozumieć (natychmiast wyrażam wdzięczność za znalezienie takowego znaku – zastanawiam się też – kiedy mogę uważać, że mam uwagę mojej Opiekunki Stróż? Nigdy jeszcze nie przeprowadziłem żadnego rytuału, którym mógłbym zwrócić Jej uwagę – czy zwracanie się w jej stronie posyłając Jej energię jest już zwróceniem uwagi Jej…?) Zwracam się również do Bogów i Bogiń, które Wiedźmia Wnuczka podała w artykule o Bogach Sławian… W którymś komentarzu zadałem pytanie o Ajusa i moje spostrzeżenie o nim, nie wiem czy zostało przeczytane, lecz jestem ciekaw czy natrafiliście kochani Siostry i Bracia na jakiś ślad Kim mógłby być Ajus? Pojawiło się także imię Manas przy tym… Mam dziwne wrażenie, że mógł to być jeszcze inny Bóg Sławian…
  2. Jak najbardziej o Zielonooka 🙂 znam również i znaki cyfrowe, choć mam już w pamięci czym jest wedle Wiedźmiej Wnuczki liczba 4 to jednak – jestem ciekaw interpretacji pozostałych cyfr. Na codzień posługuję się wykładnią Wiedźmiej Wnuczki, również wziąłem pod uwagę jej wskazania dotyczące zaokrąglenia cyfr oho! teraz mam jak byk – 14:44 na zegarze Aniołów 😀 na zegarze komputera ^^

  https://www.youtube.com/watch?v=dGqYcg-6Ym4 – tutaj mam kogoś w linku Kogo Słowa POPIERAM… chłopak dobrze mówi od A-Z… aż miło posłuchać, cieszy mnie to, że tacy Ludzie głośno i wyraźnie mówią co myślą o tym co się dzieje.

  Zdraviam Was Kochani Sławianie ^^
  Sława Wam i Sława Waszemu Światłu!

  • Dziękuję za miłe słowa.
   Jeżeli chodzi zaś o monety myślę, że są znakiem z tego względu,że żyjemy w świecie materii, poeniadza, niskich energii. I tak znam od nich zapewne zwróci uwagę wiele osób.

   Myślę, że próba porwania ciebie lub kogoś z twoich bliskich będzie brane jako forma samoobrony twojej i osoby bliskiej.

   Opiekunowie, stróżowie słyszą nas zawsze i zawsze nam odpowiadają. Niestety bardzo rzadko te podpowiedzi widzimy lub słyszymy. Jest to zpowodowane tym ,że żyjemy w bardzo niskich energiach ziemskich, jesteśmy oticzeni wręcz czernią. Oczywiście nie wszyscy. Jednak trzeba się oczyszczać z takich rzeczy i wzbijac się na coraz wyższe wibracje. Wtedy Światło będzie jaśniejsze i Głos będzie słyszalny

 • https://www.facebook.com/100005185424713/videos/1556306848230756

  Po znalezieniu STS i Waszego szacownego grona Sławianie kochani sformułowałem już w 2016 12 marca następujące ostrzeżenie – ZA CENĘ ŻYCIA NAWET NIE TKNĘ TEGO!!!

  “NIE POZWÓL
  NIGDY
  ABYŚ
  TY
  LUB
  TWOI
  BLISCY
  WZIĘLI
  NA RĘKĘ LUB CZOŁO
  ZNAMIĘ BESTII…

  PONIEWAŻ PRZEPADNIESZ NIE TYLKO JAKO ŻYJĄCY CZŁOWIEK
  ALE I DUSZA ŚWIATŁA
  LEPIEJ JUŻ UMRZEĆ
  SPRZECIWIWSZY SIĘ TEMU
  NIŻ DAĆ SIEBIE PRZYMUSIĆ PODSZEPTEM LUB GROŹBĄ BY PRZYJĄĆ ZNAMIĘ…
  NIECH NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI
  ŻE PRZYJĘCIE ZNAMIENIA OZNACZA KONIEC CZŁOWIECZEŃSTWA W CZŁOWIEKU…”

  I tego się trzymam, na facebooku zobaczyłem teraz jaki to odległy czas wstecz…

 • https://www.facebook.com/100085152646762/videos/1046589646332565

  Według Potockiego 15 ma być ogłoszony stan wyjątkowy! Preludium do wojny!

  Co o tym sądzicie? Wedle tego WYGASZAJĄ państwo Polskie!

  https://www.facebook.com/100085152646762/videos/1364501070767681

 • Mam jedno pytanie – czy następujące w cudzyslowiu “nowinki astrologiczne” są cokolwiek warte…? Nie wiem co o tym myśleć, pojawiło mi się to przed oczami i nagle wystąpiła MASA wedle tego potencjalnie złych wiadomości… Czy według Was należy się tym przejmować i – czemu służą te retrogradacje i inne…? Zechciałby mi ktoś objaśnić to? Lub – na przykład dlaczego czytanie takich rzeczy – lub z takich źródeł jest złym pomysłem na przykład…?

  “☄️❗JUZ NIEBAWEM BĘDZIE BARDZO WAŻNY CZAS DLA CIEBIE WYWOŁUJĄCY DRESZCZ NA CIELE I WPŁYNIE TO NA TWOJE ŻYCIE , PONIEWAŻ TO WPŁYW KOSMICZNY ❗☄️
  7 września 2023 jest to szczególna DATA , ZAPAMIĘTAJ JĄ, bo nadejdzie ciężki czas dla Ciebie ❗❗❗💁‍♀️
  Otoż 8 CIAŁ NIEBIESKICH BĘDĄ W RETROGRADACJI ❗❗❗
  1 Retrogradacja Merkurego w ZIEMSKIEJ 🌿Pannie
  2 Retrogradacja Plutona w Powietrznym 🌬️Wodniku ♒ i Ziemskim 🌿 Koziorożcu♑
  3 Retrogradacja Saturna w Wodnych 💦 Rybach♓
  4 Retrogradacja Neptuna w Wodnych 💦Rybach♓
  5 Retrogradacja Jowisza w Ziemskim🌿 Byku ♉
  6 Retrogradacja Chriona w Ognistym 🔥 Baranie ♈
  7 Retrogradacja Urana w Ziemskim 🌿 Byku ♉
  8 Retrogradacja Eris w Ognistym 🔥 Baranie ♈
  Wenus nie będzie w RETROGRADACJI w Ognistym 🔥 Lwie ♌ponieważ, wyjdzie z RETROGRADACJI
  04 września 2023 i dopiero będzie za około 1,5 roku 💁‍♀️
  💡 Ciekawostka 💡
  Gdy Wenus jest w RETROGRADACJI to znaczy, że porusza się w tym samym kierunku jak Ziemia 🌎 💁‍♀️
  Jeśli chcesz wiedzieć co przyniesienie Ci najbliższy ciężki czas, bo do łatwych nie będzie należał ❗
  ( Rady, wskazówki….)
  Zapraszam na indywidualne konsultacje z kart tarota, anielskich i wyroczni ❗💁‍♀️
  Pozdrawiamy A&D”

 • https://legaartis.pl/blog/2023/09/05/od-1-stycznia-2024-roku-nie-zaplacimy-juz-gotowka-w-sklepie/comment-page-3/#comment-37043 !!!

  Wiedźmia WNUCZKO!!!

  Proszę – odnieś się do mojej wypowiedzi – Co teraz??

  Potocki zaś wspominał o zapomodze dla tych, którzy mają metrykę urodzenia i dowód suwerena, czy macie jakieś informacje na ten temat???

  Błagam, pamiętam co było napisane na temat płacenia gotówką!

  I mam pytanie – jak teraz wygląda sytuacja na świecie – czy to w linku jest możliwe???

  Przede wszystkim proszę odpowiedzcie mi Wiedźmia Wnuczko i Marzanno na temat Dowodów Suwerena – i w jakim kierunku idzie sytuacja na świecie! :O Proszę!

  Zdraviam!

 • Wiadomość z ostatniej chwili, OD MOJEGO przyjaciela dowiedziałem się, że od stycznia/od grudnia będą chcieli wprowadzić przymus szczepień, a nawet SIŁĄ Ludzi szczepić, wspomniał o jakimś Oleju Samarytanina (co od razu mi się źle zaczęło kojarzyć) i artemisii Annua, co miało hamować i chronić przed tym co się wszczepia, a ja dziś zaś osobno znalazłem dziś wpis Adolfa Kudlińskiego o Żyworódce… ciekawe jakie ma jeszcze właściwości!

  Czy ktoś ze Sławian ma jakieś informacje o tych bezdusznych planach – Czy ktoś chciałby wymienić się słowem – a ja jak wspomniałem – zamierzają wprowadzić coś takiego, że od 1 stycznia w sklepach nie będzie można płacić gotówką! Choć mieli z początku z tego co słyszałem jedynie ograniczyć płatności bezgotówkowe!! Coś przyśpieszyli…? Wiecie coś o tym??

  Proszę – odpowiedzcie! :O Zdraviam niech Was Bogi chronią!

 • QUO VADIS POLSKO?

  na dzień 31VIII

  “No to witamy w “nowej rzeczywistości”. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu Karnego, a tam taki kwiatek:
  “Kto, biorąc udział w działalności obcego wywiadu albo działając na jego rzecz, prowadzi dezinformację, polegającą na rozpowszechnianiu nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd informacji, mając na celu wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska albo skłonienie organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej, państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska, do podjęcia lub zaniechania określonych czynności, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8.”
  Rozłóżmy to na czynniki pierwsze:
  1. “biorąc udział w działalności obcego wywiadu albo działając na jego rzecz”
  Praktyka spraw Piskorskiego czy Niedźwieckiego, pokazuje, że to prokuratura sobie arbitralnie decyduje kto jest “obcym wywiadem”, nie przedstawiając na to żadnych dowodów. Teraz jednak już w ogóle nie musi. Co to bowiem znaczy “działając na jego rzecz”? Przecież tu można podpiąć dosłownie wszystko. W zależności od tego kto ma władzę. Ja jestem tylko jakimś tam skrzatem, ale przecież na takiej podstawie może wsadzić Macierewicz Piątka i Piątek Macierewicza – w zależności od tego kto rządzi.
  2. “dezinformacja”
  Również zależy to od opinii organu ścigania, czyli prokuratora. W dalszej części przepisu nie ma przecież precyzyjnego określenia co jest “dezinformacją”. Kampania ośrodków reżimowych, która wszystkie tezy niezgodne z rządową propagandą określa od lat jako “dezinformację”, każe przypuszczać że będzie to wykorzystywane w zależności od potrzeb.
  3. “nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd”
  Czyli penalizacji podlega także prawdziwa informacja. Już sama “prawdziwość” to pojęcie bardzo względne, ale i tu się ustawodawca zabezpieczył, dodając to “wprowadzanie w błąd”. To daje ogromne pole do popisu dla prokuratury.
  4. “wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej”
  Czyli wystarczy powiedzieć publicznie, że np. system polityczny, w którym trwa przerzucanie odpowiedzialności z prezydenta na rząd, z rządu na parlament i z parlamentu na prezydenta – jest do dupy. Albo np. sprzeciwić się prywatyzacji. Coś pięknego. W ogóle chciałbym się dowiedzieć jak informacja może “wywołać poważne zakłócenia”. Bo chyba tylko tak, że jacyś ludzie przestaną na podstawie pozyskanej informacji popierać daną opcję polityczną.
  5. “państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej”
  Czyli teraz np. Unia Europejska albo NATO, podlegają ochronie “dobrego imienia” jak Piłsudski za późnej sanacji. Nie wiem w ogóle co za idiota to wymyślił, ale z tego też jest wniosek odwrotny, tzn: można dezinformować, ale tylko co do państw niesojuszniczych i organizacji, do których Polska nie należy. I to “biorąc udział w działalności obcego wywiadu lub działając na jego rzecz”. Czyli de facto legalizacja.
  6. “skłonienie organu (…) do podjęcia lub zaniechania określonych czynności”
  A to w zasadzie wyłącza możliwość krytyki działań rządu RP. Jak wyżej udowodniłem: przecież to oni będą decydować czy to się dzieje na zlecenie czy na rzecz obcego wywiadu, czy to co ktoś rzekł to “dezinformacja” i czy wywoła to “poważne zakłócenia”.
  7. “pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8”
  Coś cudownego. Rozjedziesz na pasach człowieka – kilka lat, albo zawiasy. Ukradniesz miliony – jeszcze mniej. Pobijesz kogoś do nieprzytomności – grzywna. Ale spróbuj powiedzieć coś przeciwko władzy – minimum 8 lat. Nie miejmy wątpliwości po co to jest. Ponieważ i tak ciężko będzie komukolwiek udowodnić tego rodzaju przestępstwo, chodzi tylko o to, żeby sądy przedłużały takiemu delikwentowi areszt w nieskończoność. “Zagrożenie wysoką karą” to istotna przesłanka, a “wysoka” zaczyna się właśnie od 8 lat.
  Ja oczywiście już nie umiem racjonalnie ocenić po tym wszystkim co przeszedłem i przechodzę przez ostatnie ponad 7 lat, ale to naprawdę nie jest śmieszne. Zakładając bowiem nawet niechęć organów ścigania do wytaczania ludziom tego typu wątpliwych spraw, na pewno będzie to używane jako pretekst do kontroli operacyjnej. I już samo to powinno zapalać lampkę.
  Nie mam już sił czasami…”

  • Drogi Voymirze, naprawdę fajnie, że skondensowałeś tyle ciekawych info w Twoich komentarzach, o niektórych nie nie wiedziałam. Jednak nie dziwmy się obecnej rzeczywistości, bo Wnuczka już dawno przepowiadała o latach ucisku i kto podszedł do tych informacji na serio to nie powinien mieć złudzeń ani czuć się zdezorientowany.
   Po drugie jeżeli interesujesz się astrologią to sam możesz określoną wiedzę zdobyć bez pomocy wróżek, moim zdaniem większość z nich nie wróży tylko używa prostych tricków psychologicznych. Radziłabym Tobie najpierw zainteresować się astronomią, korzystając na początek z najprostszej wiedzy w tej dziedzinie a potem skonfrontować to z podstawami astrologii. Dam Ci przykład jak ja rozumiem np. retrogradacje czyli cofanie się planet dla mnie jest to znak nie tylko, że powinniśmy sprawdzić nasze działania w tym czasie ale też wycofać się z tych które nie przyniosły efektów. Dużo Ci nie wytłumaczę, bo sama jestem w fazie nauki, może są też inne osoby, które mają pojęcie na ten temat, lub może Wnuczka coś napisze, bo wiem że pozytywnie odniosła się kiedyś do tarota i astrologii.
   Jeżeli chodzi o Twoją córkę Voymirze to mogę Ci tyle doradzić, że na początek w obecnej Waszej sytuacji tylko matka dziecka może się o nie ubiegać jeżeli spełni warunki tzn. nie będzie brała psychotropów, podejmie pracę i będzie dysponowała mieszkaniem. Nie sądzę abyś Ty jako ojciec mógł mógł otrzymać prawa do opieki, skoro dziecko ma matkę, przy której większość czasu przebywa. Jeżeli twierdzisz, że Twoja dziewczyna stoi na wysokości zadania, to nie powinno być aż takie trudne, to co piszesz do nas, powinieneś omówić z nią. Sprawiasz wrażenie rozumnego, bystrego i wnikliwego człowieka a w swoich sprawach osobistych zakładasz różowe okulary. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, że żadna postronna osoba nie zdejmie odpowiedzialności z Twojej dziewczyny w tym wypadku.
   Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci tak logicznego myślenia w sprawach osobistych jak to robisz w komentarzach politycznych.

   • dzień dobry przepraszam ze wtrącam swoje 3 grosze ale chcialam napisać swoje
    przemyślenia

    Astrologia ale która ? nasza zachodnia czy ta wschodnia indyjsko wedyjska one bardzo sie różnią jedna jest oparta na księżycu i wenus druga na słońcu czy jestesmy pewni ukladu gwiazd to jest tak jak z numerologia mysle ze nie mamy calkowitej wiedzy jest ona przed nami ukrywana bo my mamy zyc w ciemnosci i nieswiadomosci dlatego najwazniejsza jest wlasna intuicja to ja trzeba uwolnic i cwiczyc kazdy ja ma tarot trzeba wurdziec ze ktos kto osiaga poziom mistrza podobno nie powinien stawiac kart tak jak to mam miejsce w wypadku Pana zawadzkiego ktorego znam osobiscie nie ma najlepszych opinii a jest mistrzem tarota

    Voymirze nie czytalam calej Twojej historii ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze jestesuwiklany w bardzo toksyczny uklad prawdopodobnie w waszym otoczeniu rodzinie sa osoby bardzo toksyczne i przepraszam w tym nie ma nic zlego potrzebujesz pomocy dobrego psychologa zeby zrozumiec i pomoc sobie w wyjsciu i relacjach z Twoja dziewczyna i tez corka Musisz byc szczey wobec sam siebie i poprosic specjaliste zeby Ci pomogl zrozumiec uklad i co sie dzieje wokol Ciebie W polsce coraz wiecej zaczyna sie pisac o toksycznych rodzinach matkach ojcach partnerach do tej pory bylo to tabu a zwlaszcza maka byla swieta niestety nie zawsze tak jest i czaszami trzeba wyjsc z roli corki matki meza i spojrzec okiem osoby obcej i z dystansem i stwierdzic ze jest cos nie tak tak mi sie wydaje ze z Twoja sytuacja jest cos nie tak ale my nie pomozemy Ci nie znamy wszystkiego musisz szukac pomocy u specjalisty ktory pomoze Ci zrozumiec balagan i gdy zrozumiesz gdzie jest problem rozwiazac go Przepraszam za wymadrzanie sie ale ja tak to widze pozdrawiam i trzymam kciuki bo to trudna droga trzeba byc szczerym wobec siebie a nie zawsze to jest latwe bo czesto zyjemy iluzjami o innych o nas samych i nie bac sie do odwaznych swiat nalezy nawet jesli prawda bywa przykra

    • Dziękuję za Twoją wypowiedź @carnac, odniosę się doń poniżej.

     Z akapitem o astrologii się zgadzam, nawet czegoś nowego się dowiedziałem. Za co dziękuję. Może to być pomocna wiedza dla mojego Przyjaciela.

     Jeśli idzie o akapicie o relacjach, to jest to dla mnie sprawa jasna… Jeśli idzie o wszelkie słowa o “toksyczności” to jak w przypadku Damianowego gadania i wynurzeniach co się tyczyło jego poglądów kato-licko – new ageowskich – co do których zarzekał się, że nie widzi tutaj powiązań choć ewidentnie odwoływał się również do tych masonerskich… wynurzeń.

     Zapewniam Cię więc o jednym – o tym co mówisz, że “toksyczność” etc – bowiem to NIE może się tyczyć Ani… Wiem to z powodu pewnego niuansu odnośnie mojej ukochanej – którego jestem pewien jak tego, że oddycham – nikt poza mną nie poznał – a w tej chwili Ona sama nie jest świadoma nawet – jest być może jego nie pomna… a ten niuans, który znam – KLNĘ się na swoje człowieczeństwo… jestem pewien, że świadczyć może tylko o jednym – czystych rudaskowych (^^) kochanych, nieszkodliwych, wrażliwie świetlistych intencjach – dojmująco smutnych w swojej istocie… od kiedy sobie to uświadomiłem, mam w sobie głęboki smutek i żal, że nie mogę do Niej trafić by jej to przekazać, że – no właśnie – powiedziałem jej w tamtej minucie coś – co mogło jej dodać otuchy… nie zdradzę nikomu CO to było, ani o co chodziło DOPÓKI ktoś nie porozmawia ze mną w cztery oczy i nie poruszy tej struny…

     Pragnę przy tym nadmienić, że STRASZNIE skryta z Nas zbieranina – jak na tych ze Sławian… wiecie? – do wszystkich tutejszych Sławian mówię! Żałuję bardzo i rozrywa mi serce zarazem, iż co jestem osamotniony w tym, że co i rusz ponawiam apel by jakaś grupa z Nas się wyodrębniła i poznała się w jakimś miejscu w Lechiistanie umówionym… proponuję Ślężę, którą mam zamiar – hmmmm… opielgrzymować w ciągu najbliższych dwóch tygodni ^^

     I od razu mówię – wracając do tematu carnac – od tej pory ZABRANIAM spokojnie wysnuwać otwarcie komukolwiek, JAKIEKOLWIEK sugestie jeśli idzie o mówienie o RZEKOMEJ “toksyczności” mojej Lubej…! ;/ – Próba zasugerowania toksyczności mojej Lubej będzie się od teraz spotykać ze zdecydowanym, bezpardonowym i ostrym sprzeciwem – RĘCZĘ moim Życiem i moją własną GODnością, że Luba moja ma czyste intencje – i jedynie (nie)ludzie w jej otoczeniu mogą ją zwodzić na manowce…!!! Niestety – wiem już – wczoraj się domyśliłem dlaczego Luba moja, Mama mojego dziecka nie odzywa się uporczywie – od 3 tygodni – domyśliłem się przyczyny…! Mogę pociągnięty za język – odpowiedzieć.

     Wina nie leży – ZAZNACZAM – w postępowaniu Lubej mojej – jest tak jak mówiła jednak Wiedźmia Wnuczka – “brak wyboru” – “również jest wyborem” – lecz tak samo mogę powiedzieć, że wyborem jest i bycie w rozdarciu – zarówno jaki i niemożność wyjścia z jakiejś trudnej i rozpaczliwej sytuacji… i – w pewnym sensie – często MIMO-wolnym wyborem… A jesteśmy niestety jak dobrze pamiętamy – w Roku Ognistogrzywego Konia. Mnie brak zrozumienia mojego wyboru i nietrwanie przy nim – nie spotkał – bowiem jestem (nie)stety w przeciwieństwie do Lubej mojej zbyt zdecydowany i wiem co chcę osiągnąć i komu i czemu być wierny…!

     Oczywiście – rozumiem też, że wcale możesz nie mieć na myśli, że Luba moja jest “toksyczna” – lecz na przykład jej “RODzice”… – akurat z tym stanowiskiem się zgodzę… lub TOKSYCZNE koleżanki… Jednak, wolę uprzedzić fakt i uprzedzić to, że będę bronić Lubej jak ten lew!

     Chciałbym również nadmienić ostrożnie acz uważnie, że szafowanie słowami jak “toksyczność”, “biorobot”, “matrix”, “programy” – i przerzucanie się innymi słówkmi jest domeną masonerii – i jej się wystrzegam, zapala mi to czerwoną lampkę w mózgu.

     ——————————————————————————————-

     @Tereso – Dziękuję i Tobie za spostrzeżenia. Pozwól, że się do nich odniosę:

     “Drogi Voymirze, naprawdę fajnie, że skondensowałeś tyle ciekawych info w Twoich komentarzach, o niektórych nie nie wiedziałam. Jednak nie dziwmy się obecnej rzeczywistości, bo Wnuczka już dawno przepowiadała o latach ucisku i kto podszedł do tych informacji na serio to nie powinien mieć złudzeń ani czuć się zdezorientowany.
     Po drugie jeżeli interesujesz się astrologią to sam możesz określoną wiedzę zdobyć bez pomocy wróżek, moim zdaniem większość z nich nie wróży tylko używa prostych tricków psychologicznych. Radziłabym Tobie najpierw zainteresować się astronomią, korzystając na początek z najprostszej wiedzy w tej dziedzinie a potem skonfrontować to z podstawami astrologii. Dam Ci przykład jak ja rozumiem np. retrogradacje czyli cofanie się planet dla mnie jest to znak nie tylko, że powinniśmy sprawdzić nasze działania w tym czasie ale też wycofać się z tych które nie przyniosły efektów. Dużo Ci nie wytłumaczę, bo sama jestem w fazie nauki, może są też inne osoby, które mają pojęcie na ten temat, lub może Wnuczka coś napisze, bo wiem że pozytywnie odniosła się kiedyś do tarota i astrologii.”

     Cóż, wydawało mi się po prostu, że będzie to przebiegać łagodniej, widać łudziłem się…

     Co do retrogradacji – to – czyli?

     Czyli Twoje słowa “retrogradacje czyli cofanie się planet dla mnie jest to znak nie tylko, że powinniśmy sprawdzić nasze działania w tym czasie ale też wycofać się z tych które nie przyniosły efektów.”

     – Czyli Tereso – w kontekście mojego związku – jest to moment tego, że powinienem był się wycofać z mojego związku z Lubą moją – Anią…? Rozważ słowa moje do carnac wpierw zanim odpowiesz – jestem pewien, że WARTO walczyć do końca… za Anię i za Amelię!… Nie poddaję się w niczym – dopiero teraz podnoszę się z dotychczasowego upadku w związku ze śmiercią mojego ojca w 14 lutego… i powoli dochodzę z mozołem do ładu. Teraz mam czas na to…

     a – przy okazji – mam coś o co chciałbym zapytać Ciebie i innych Sławian – jakie masz doświadczenia o Prezydencie Potockim? Czy ktoś zechciałby podać pełną opinię swoją na temat tego jaki wedle Ciebie/Was jest – komu służy i czy jego postępowanie jest prawe i skuteczne w ochronie Sławian? Czy dowód suwerena, do którego teraz metrykę można wyrobić – by móc swego rodzaju zapomogę o której wspominał Potocki – by sobie nią pomóc? Wiem, że mogę niektórym wydać się naiwnym – lecz zastanawiam się, bo – tonący brzytwy się chwyta – bo jeśli na przykład nie jest to prawdą, że jest możliwa na to jakaś “zapomoga” o której Potocki mówi (w mandatach były skuteczne te ds – bo sam byłem “giglany” kilka razy przez pałicję “bo maski ni mom” ;/ ) – to potencjalnie jestem skazany na mieszkanie tutaj na moim małym mieszkaniu – i nędzne życie pod butem masonerii… a w każdej chwili systemowi może się zachcieć wtrącić mnie do więzienia dla chorych psychicznie… w którym po pierwszym razie 12 lat temu NIE POWINIENEM już nigdy później wylądować!!! Bo nic od 8 lat WIEM mi nie dolega umyslowo!!! ;O A lądowałem JEDYNIE z powodu tego, że SYSTEM ma mnie w “ewidencji”, że mam “ŻÓŁTE”… ;/ – a z tego co WIDZĘ nie ma się NAWET do kogo odezwać kto mógłby coś doradzić bo kurvvv@ (darujcie “łacinę”, lecz już nie mogę! ;/ ) – większość ludzi NABIERA WODY W USTA – i nie wiem w zasadzie NA CZYM STOJĘ…!!!! ;/ Może mi KTO WRESZCIE “kawa na ławę” powiedzieć nie owijając w bawełnę – to co POWIENIENEM był wiedzieć…?? Już nie mówiąc o odebraniu mi praw do mojego kochanego dziecka – a nie miałem sił wtedy gdy Wiedźmia Wnuczka mówiła mi o odwołaniu się do instytucji i do prawnik – bo nie miałem sił na walkę wtedy, teraz dopiero się pozbierałem względnie… i mam więcej sił i czuje teraz, że nic innego mi nie pozostaje… Co byście mi radzili…? Proszę – jestem tutaj sam…

     (swoją drogą – Wiedźmia Wnuczko – czy modlitwę do Persipnei możemy wykonać [i innych Bogów Naszych] w czyimś imieniu? – proszę odpowiedz – bo akurat gdy Twój artykuł dosłownie “spadł mi z Nieba” gdy był ten straszny czas i pomodliłem się o Tatę – w ten dzień do Persipnei by “oddaliła od mojego Taty zło i ukazała Światło!” – czy mogło to jakoś pomóc – czy można tego w ten sposób używać? Byłbym również wdzięczny jakbyś mogła opisać dokładny sposób zwracania się i proszenia o wstawiennictwo Naszych Bogów)

     Pozwól, że dokończę Tereso później, muszę bowiem iść wysłać dokumenty pocztą…

     • Voymir Griffitz ja nie pisalam o tym ze Twoja partnerka jest toksyczna ja napisalam o sytuacji i o waszym otoczeniu i Ty najlepiej wiesz o o co chodzi ja nie wiem nie znam was i waszej sytuacji ze szczegolami teraz pisze ogolnie zakochanie czesto przyslania nas reanosci sytuacji w jakiej sie znajdujemy chcemy widziec dobro i dobre intencje tam gdzie ich nie ma i tyle tylko Ty mozesz rozwiklac swoje problemy nikt inny tego nie zrobi za Ciebie bo nikt z nas Cie nie zna i nie zna Twojej partnerki i waszego srodowiska nawet to co piszesz jest subiektywne to jest Twoja opinia a nie innych osob moze Twoja partnerka widzi cala sytuacje inaczej Toksyczne jest wszystko co nam nie sluzy co nas krzywdzi u Ciebie to juz trwa jakis czas z tego co widzialam dlatego uzylam tego slowa ogolnie o sytuacji tylko Ty mozesz sobie pomoc nawet psycholog nie rozwiaze za Ciebie Twoich problemow co najwyzej pomoze Ci je uporzadkowac i zrozumiec I to jest moja opinia i wnioski z tego co piszesz nie wiem kto jest toksyczny a kto nie dla mnie sytuacja jest toksyczna

 • I wybaczcie mi niewybredną dygresję…?

  Lecz czy czasem w tym tym miesiącu pewien czarci syn nie obchodzi 6 urodzin…? ;/

 • Mam pewną sprawę do rozważenia przez Nas wszystkich Sławianie – i pytanie Wiedźmia Wnuczko:

  “Emocje maleńkich istot bywają czasem bagatelizowane lub uznawane za wymuszane, przesadzone i nieadekwatne do sytuacji. Tymczasem to, co odczuwa kilkulatek, wpływa na jego stan psychiczny. – Mój synek ma 3 lata. Choruje na depresję – opowiada rozmówczyni dziendobry.tvn.pl. W jakim wieku umysł dziecka jest już na tyle ukształtowany, że można zdiagnozować tę chorobę?
  Czy 3-latek może chorować na depresję?
  Monika Stasiak to czytelniczka dziendobry.tvn.pl, która jest mamą 3-letniego Kacperka. Chłopiec wychowuje się w pełnej, kochającej rodzinie, w której otrzymuje dużo uwagi od rodziców. Od kilku miesięcy zatroskana mama obserwuje u syna niepokojące objawy.

  – Od narodzin był bezproblemowym i zawsze uśmiechniętym maluchem. Wszystko zmieniło się, gdy skończył 2,5. roku. To nie była metamorfoza, której się spodziewałam. Nie została poprzedzona żadnym traumatycznym wydarzeniem. Kacperek z dnia na dzień stawał się coraz bardziej osowiały. Nie chciał oglądać ulubionych dotąd bajek, nie był skory do zabawy. Kiedyś przesypiał całe noce, nawet jako niemowlę, a teraz wybudza się co dwie godziny. Nie ma apetytu, mimo że przygotowuję same uwielbiane przez niego potrawy. Ten smutek i obojętność trwa już od dłuższego czasu – opowiada Monika.

  Zmartwiona mama zasięgnęła opinii kilku lekarzy, którzy wykluczyli u Kacpra jakiekolwiek problemy ze zdrowiem fizycznym. Chłopiec rozwija się prawidłowo. Pierwsze podejrzenie, że 3-latek może doświadczać stanów depresyjnych, pojawiło się wraz z alarmującym wyznaniem maluszka.

  Kilka dni temu powiedział: “Mamusiu, ja już nie chcę tu być”. Zapytałam: “Gdzie, kochanie?”. Odpowiedział: “Na tym światku”. Zmroziło mnie, gdy to usłyszałam
  – wspomina Monika Stasiak.
  Czy to możliwe, że tak młody umysł został już owładnięty uporczywymi, negatywnymi myślami? Czy 3-latek może chorować na depresję? – Jak najbardziej – zapewnia psycholog Małgorzata Matusiak. – Na depresję kliniczną cierpi 1% dzieci przedszkolnych w wieku powyżej drugiego bądź trzeciego roku życia, 2% – w grupie dzieci od 6 do 12 lat oraz 20% w grupie adolescentów (13 lat i starsi) – dodaje ekspertka z PsychoMedic.

  Specjalistka zaznacza jednak, że postawienie diagnozy u dziecka 3-letniego jest bardzo utrudnione ze względu na ograniczoną zdolność maluszka do wyrażania emocji i myśli. – Dzieci w tym wieku rozwijają się w różnym tempie, a ich umiejętności komunikacyjne są ograniczone. Ponadto, symptomy depresji u małych dzieci różnią się od tych u dorosłych i objawy mogą być wynikiem wielu innych czynników, takich jak stres, zmiany w życiu rodzinnym, problemy zdrowotne czy zaburzenia rozwojowe. Warto wspomnieć, że często charakterystyczną cechą depresji w okresie dzieciństwa jest wysoki współczynnik współzachorowalności. Najczęściej z depresją współwystępują zaburzenia lękowe. Około 30-70% dzieci spełnia równocześnie kryteria obu tych zaburzeń – wyjaśnia psycholog.

  Depresja u małych dzieci – przyczyny, objawy
  Psycholog Małgorzata Matusiak w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zaznaczyła, że przyczyną wystąpienia depresji klinicznej nie jest pojedynczy czynnik biologiczny czy jakieś konkretne zdarzenie zewnętrzne. – Należy brać pod uwagę procesy biochemiczne zachodzące w mózgu, czynniki genetyczne czy wpływ środowiska zewnętrznego, w którym dziecko na co dzień funkcjonuje (dom, przedszkole, inne) – uświadamia specjalistka.

  Ekspertka dodała, że diagnoza depresji u małego dziecka powinna być zawsze dokonywana przez wykwalifikowanego specjalistę, takiego jak psycholog dziecięcy lub psychiatra dziecięcy. – W takich przypadkach terapeuta będzie korzystał z obserwacji, rozmów z rodzicami oraz ewentualnie badań psychologicznych dostosowanych do wieku dziecka – tłumaczy nasza rozmówczyni.

  Psycholog Małgorzata Matusiak wymieniła kilka sygnałów, które mogą wskazywać na możliwość występowania problemów emocjonalnych u 3-latka:

  nagłe i długotrwałe zmiany w zachowaniu, takie jak stałe przygnębienie, utrata zainteresowania zabawami czy unikanie kontaktu z innymi dziećmi;
  nadmierne jedzenie lub utrata apetytu;
  problemy z zasypianiem lub nadmierna senność;
  brak energii do aktywności, które wcześniej sprawiały dziecku radość;
  niska samoocena, brak pewności siebie, negatywne przekonania o sobie;
  problemy z koncentracją, trudności w utrzymaniu uwagi, unikanie interakcji społecznych.
  Warto jednak pamiętać, że objawy depresji u dziecka nie są jednoznaczne i każdorazowo wymagają konsultacji ze specjalistą.

  https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/psychologia/czy-3-latek-moze-miec-depresje-jak-ja-rozpoznac-st7463506
  ———————————
  Po tym artykule chciałem wysunąć taką hipotezę czy raczej zapytanie – co o tym sądzicie Sławianie?

  Jest kilka rzeczy które należałoby wykluczyć, zanim postawi się jakieś przekonujące wyjaśnienie – bo na taki stan rzeczy może wpłynąć mnóstwo czynników… Dziś przeczytałem ten artykuł – ale mnie straszne przemyślenia złapały i konkluzja… Czy stan tego malucha opisanego w artykule – o czym z pewnością mogą nie mieć pojęcia niejednokrotnie RODzice takich dzieci, psychologowie i tak dalej – zwykli szarzy Ludzie nie mający pojęcia o tym, że ten świat jest podzielony na dwie siły – Dobro i zło, Światło i ciemność… Czy to możliwe – o ile nie ma jakichś rzeczy, których nie dowiemy się i tak z takiego opisu – czy działo się coś energetycznie negatywnego w domu, i podobne sprawy, na przykład związane z działalnością antyduszy ludzi tam mieszkających… i mnóstwo jak wspomniałem czynników, które trzeba by rozważyć – o ile – nie jest to zwyczajnie jeszcze ZMYŚLONY temat – i coś takiego nie występuje…? Ja takie coś wysuwam przypuszczenie bo Z ZASADY nie ufam CZEMUKOLWIEK – bazowo o połowę na wstępie co pochodzi od me(n)diów głównego ścieku… a zaliczam do tego grona poczytne artykuliki i inne “elaboracje”, które mają na wzór Gazetty Wybiórczej POKAZYWAĆ TYLKO JEDEN KONKRETNY PUNKT WIDZENIA… – zgodny z linią patrzenia “pretendentów” do wiecznego zarządzania Naszym Światem… ;/ I teraz dostrzegłem w czym się żem taplał… Teraz pomyślałem, że to może być nawet CELOWE zaciemnianie rzeczywistości, zważywszy na fakt, że źródłem tych “elaboracji” może być swoisty generator systemowych BZDUR… jak wspomniana wybiórcza – czy – “dzień dobry tvn”, no – ale powiedziało się “A” to muszę powiedzieć “B”:/

  Pytanie mam – czy na przykład syn demona – antychryst przychodząc na świat – tak jak Syn Boga Stwórcy przyniósł Energię Światła, Dobra, Miłości do wtedy strapionego świata Ludzi – to czy tak samo zadziałał ten … parszywy drań, który jest spowiką demona – i przyniósł ciemność przez co Nam zwykłym Dobrym Ludziom trudno się żyje/będzie się trudno żyć? Czy energie zła będą postępować w tym kierunku nieubłaganie by zamieniać Nasze Życie w koszmar na tym Przedpieklu…? Czy nawet maleńkie dzieci schodzące tutaj do tego stopnia – mogą mieć zanik nadziei i będzie się w ich małe serduszka od niedawna bijące na tej ZIemi – z powodu złej energii demonicznej wkradać beznadzieja?…

  Mam też niestety wielki smutek ostatnio w sobie, ale to z powodu przykrych spraw w moim Życiu… moja ukochana teraz na dniach dowiedziałem się, że ma coś z sercem, od kilku dni. Mówi, że musi iść na USG/ do ginekologa na USG – w każdym razie na prześwietlenie / jakieś badania w związku z tym… Boję się tego. Mam Nadzieję, że wszystko się u mojej Anusi poukłada, mam Nadzieję, że jest to coś co można przezwyciężyć…

  Ostatnio też słabowałem na przestrzeni ostatnich tygodni ze zdrowiem, rzadko się zdarza, tak raz na dziesięciolecie, no może 5lecie teraz, kiedyś w ogóle mnie nie chwytało… teraz się podkurowałem. Mama mówi, że i tak będę miał po dziadku kaszel po tym zachorowaniu ciągnący się pół roku… Coś w tym może być. Macie WspółSławianie – RODacy – coś pomocnego w zanadrzu co mogłoby mi przetrwać w zdrowiu ten jesienno-zimowy okres? Teraz ze względu na ten czas, kiedy wskazane było siedzenie w domu – czego nie lubię za bardzo. To mam czas wreszcie skupić się na tych istotnych tylko dla mnie sposobach i dla mnie właściwych – spędzania wolnego czas – przy malowaniu moich figure… wreszcie ociupinkę się ruszyło cosik 🙂 Może i w końcu zaprezentuję mój projekt o którym wspominam od jakiegoś czasu :)?

  Ponawiam Pytania, które są dla mnie ważne – Wiedźmia Wnuczko – czym w istocie jest znak Ręce Boga?
  Czy zechciałabyś powiedzieć coś więcej o Bogach? Na przykład takich jak Perun/Weles/Tarchijes/Ruszana/Miri(ja) i innych i przytoczyć miejsce gdzie na STS znajduje się wskazówka jak się zwrócić do Opiekunki mojej stróż – było coś o zapaleniu świecy i zwracaniu się do Niej… Pamiętam jak przez mglę.
  Pytanie do Was ponawiam kochani Sławianie – co sądzicie o inicjatywach Prezydenta Potockiego?
  I co się może zdarzyć w najbliższym czasie?

  Zdraviam Was kochani! ^^

 • https://cytaty.pl/spoleczenstwo/79387,obowiazkowe-czipy-dla-psow-i-kotow-coraz-blizej.html

  Powiem tak:

  QRYYYYYYY… QRYYYYY a nie “ludzie”!!!!!

  WREDNE… chamskie… BEZ empatii… BEZ sumienia – QRYYYYYYYYYYYYYY

  WIECZNIE pragnące L u d z i o m W POPRZEK zrobić…!!!!

  rrrrrrrr…

Dodaj komentarz